Starcie gigantów o krok! FURY czy JOSHUA. Kto królem wagi ciężkiej?

2021-01-13 10:49 RaMa
Tyson Fury
Autor: fot. AFP/East News Tyson Fury

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w tym roku doczekamy się upragnionej walki o absolutne mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Promotor Tysona Fury'ego zdradził właśnie, że negocjacje z obozem Anthony'ego Joshuy przebiegają bez komplikacji i lada moment powinniśmy oficjalnie poznać datę pojedynku.

Na ten pojedynek czeka cały bokserski świat. Joshua to mistrz federacji IBF, WBA i WBO, z kolei Fury jest w posiadaniu pasa WBC. O walce dwóch Brytyjczyków coraz głośniej mówi się od kilku miesięcy, ale dopiero teraz promotor Fury'ego przekazał bardzo dobre informacje.

TOMASZ ADAMEK wyjawił datę powrotu

- Jestem pewien na 95 procent, że dojdzie do tego starcia w tym roku i na 100 procent pewien, że wygra go Tyson - zdradził 89-letni Bob Arum.

Równie optymistycznie do finalizacji negocjacji podchodzi Eddie Hearn, czyli promotor Joshuy.

- Ustalamy na razie warunki walki, kiedy miałaby się ona odbyć i gdzie. W grę wchodzi kilka lokalizacji, zobaczymy na co pozwoli koronawirus. Taki pojedynek zasługuje bowiem na tysiące kibiców na trybunach. Szczegółów rozmów nie chcę zdradzać, ale mogę zapewnić, że jesteśmy na dobrej drodze i chyba nic nie powinno się już złego wydarzyć.

Dwie LEGENDY w ringu?! Szykuje się HITOWA walka

Jeśli chodzi o lokalizacje, to Hearn myśli o Arabii Saudyjskiej, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Chinach oraz oczywiście Wielkiej Brytanii i Ameryce.

Ostatnim absolutnym mistrzem wagi ciężkiej był Lennox Lewis, który w listopadzie 1999 roku pokonał Evandera Holyfielda i zgarnął wszystkie pasy w królewskiej kategorii.

Tylko w "SE"! Córka Omielańczuka poważnie chora. "Nigdy w życiu się nie poddam"

FRANK WARREN: Najpierw SINATRA, później FURY. Wywiad z legendarnym PROMOTOREM. Vlog Andrzeja Kostyry
Najnowsze