Mateusz Gamrot

i

Autor: SE Mateusz Gamrot

Super Sportowiec kwietnia. Borek: Sorry "Hubi", ale mój głos oddaje na Gamrota

2021-05-10 11:53

Kto zostanie Super Sportowcem kwietnia? Wśród nominowanych znaleźli się tenisista Hubert Hurkacz, judoczka Beata Pacut i MMA Mateusz Gamrot. I właśnie na tego ostatniego swój głos oddał Mateusz Borek. - Swoim uporem, determinacją, postępem i głodem może namieszać w UFC - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".

>>>GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ - KLIKNIJ!<<<

Gamrot w kwietniu stoczył drugą walkę w UFC. Po dyskusyjnej porażce w debiucie na punkty z Gruzinem Guramem Kutateladze, tym razem Polak w wielkim stylu rozprawił się ze Scottem Holtzmanem. Na gali UFC on ABC 2: Vettori vs. Holland Gamrot znokautował rywala w 2. rundzie.

- Szalenie go cenię. Podziwiam Mateusza za to, że zdecydował się na wyjście ze strefy komfortu i postanowił podbijać nieznanie ziemie. Mógł podpisać bardzo intratny, gwarantowany kontrakt z KSW. Byłaby wtedy szansa dobierania zawodników do Mateusza, miałby on duży wpływ na decyzje związane z wyborem rywala. Ale wybrał inaczej i wielkie brawa dla niego - powiedział nam Borek.

- Pierwsza walka w UFC była bardzo trudna, mogła pójść w dwie strony, a ostatnio zanotował bardzo efektowne zwycięstwo nad Holtzmanem. To był piekielnie mocny cios prawą ręką, który powalił rywala na deski i było pozamiatane. Gamrot od dłuższego czasu zapowiadał, że zacznie wygrywać przez nokaut i tak jak zapowiadał, tak w końcu uczynił - dodał.

Gromda ruszy za granicę?! Borek: Pisał do mnie kolega milioner z Monte Carlo [TYLKO U NAS]

Borek nie ma wątpliwości, że przyszłość stoi przed Gamrotem otworem.

- Ta wygrana z Holtzmanem to bardzo fajne otwarcie pod następne miesiące. Bardzo rzadko zdarza się, by Mike Brown, czyli główny trener słynnego American Top Team, który stoi w narożniku także Joanny Jędrzejczyk po jednym, dwóch kontaktach tak komplementował zawodnika. On bardzo ceni Mateusza i widzi przed nim wielką przyszłość. Nie powiem, że widzi w nim mistrza, bo ta kategoria lekka jest w UFC bardzo mocna, ale swoim uporem, determinacją, postępem i głodem może namieszać w UFC.

Kolejna walka Mateusza Gamrota w UFC na horyzoncie! Gamer uchylił rąbka tajemnicy na temat pojedynku

Sonda
Czy Mateusza Gamrota stać na zdobycie pasa mistrzowskiego w UFC?

Mimo mocnej konkurencji w głosowaniu, Borek nie ma wątpliwości ze wskazaniem najlepszego.

- Szanuję wszystkich sportowców. Sukces Pacut mnie cieszy, w nocy wstaję i oglądam również mecze Huberta. Wiem, że wygrana w Miami to jeden z największych sukcesów w polskim męskim tenisie w historii, ale sorry Hubi, mój głos oddaję na Gamrota - zakończył.

Jan Błachowicz: Doping? To jak wyjść z kijem do walki [TYLKO U NAS]

Jan Błachowicz o dopingu, Szpilce, wolnym czasie z rodziną i kolejnej walce
Najnowsze