Szef FAME MMA: FAME MMA 6 nie odbędzie się w Częstochowie! [TYLKO U NAS]

2020-03-19 23:32 MSo
FAME MMA 5
Autor: Mikołaj Hrycyna/Camin.pl FAME MMA 5

Wielkimi krokami zbliża się FAME MMA 6! 28 marca kolejny raz do klatki wejdą najpopularniejsi celebryci i postacie ze świata internetu. Z powodu koronawirusa gala nie odbędzie się jednak w Hali Sportowej w Częstochowie, lecz zostanie przeniesiona w inne miejsce, do telewizyjnego studia. Szef FAME MMA Krzysztof Rozpara potwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że na ten moment gala odbędzie się w zaplanowanym terminie!

Co z FAME MMA 6 - gala się odbędzie?

Na ten moment, zgodnie z aktualnymi planami i tym co udało się do tej pory zrealizować – tak, FAME MMA 6 odbędzie się w zaplanowanym terminie, czyli 28 marca.

Druga konferencja przed FAME MMA 6. Gdzie oglądać?

Na ten moment, czyli istniało lub istnieje ryzyko odwołania gali?

Cały czas szukaliśmy drogi, która umożliwi nam przeprowadzenie widowiska bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia i życia. Nie mam zamiaru, pod żadnym pozorem, obchodzić zabezpieczeń. Zależy nam, by zastosować się do wszystkich odgórnych nakazów, które zostały wprowadzone. Rozważaliśmy sytuację, w której nie bylibyśmy w stanie zorganizować gali i musielibyśmy przeplanować wszystko, co zresztą i tak nas czeka. Nie wiemy, jaka sytuacja nas zastanie 28 marca, ale staramy się być przygotowani na wszystkie możliwe scenariusze, tak by móc elastycznie się dostosować.

W tej chwili, gdy sytuacja zmienia się tak dynamicznie nikt nie może niczego zagwarantować. Wierzę, że forma, którą przyjęliśmy połączona z dopasowaniem wszystkiego do nałożonych ograniczeń i zaleceń odnośnie bezpieczeństwa zawodników, personelu czy ekipy realizacyjnej, umożliwia nam przeprowadzenie wydarzenia.

Tak jak wspomniałem, przygotowujemy się na różne scenariusze, jednak jeśli sytuacja w kraju nagle ulegnie zmianie i będzie wymagała zastosowania drastycznych środków, może być różnie.

Zobacz także: Jan Błachowicz ZMASAKROWAŁ Fame MMA. Marcin Najman ostro odpowiada

FAME MMA wygra z KORONAWIRUSEM? Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Hala Sportowa w Częstochowie będzie gościła FAME MMA 6?

Nie, przenosimy galę do studia telewizyjnego poza Częstochową. Nie mamy możliwości zorganizowania tego w hali widowiskowo-sportowej. To wiązałoby się ze sporymi trudnościami i ryzykiem związanym z zagrożeniem epidemicznym, którego nie bylibyśmy w stanie wyeliminować. Przeprowadzenie tego w studiu telewizyjnym wytwarza możliwość kontroli, podzielenie zespołu na mniejsze grupy, redukcji osób przebywających w jednym pomieszczeniu. Chcemy w ten sposób dopasować się do zaleceń, które na ten moment opublikowano.

A na jakie miasto sie zdecydowaliście?

Trzymamy to troszkę w tajemnicy, by uniknąć ryzyka i sytuacji, które pojawiały się wcześniej - młodzieży szukającej kontaktu z gwiazdami, by zdobyć autografy czy zdjęcia. Do ostatniej chwili będziemy to trzymać w tajemnicy!

Będziecie zapewniać jakieś dodatkowe bezpieczeństwo zawodnikom?

Pierwszy krok to, tak jak mówiłem, zamknięte studio telewizyjne, a nie hala. Ogrodzony teren, bardzo ograniczony zespół, nie będzie tam żadnej publiczności, żadnych gości - tylko zawodnicy, narożnik, sędziowie, cutmani, osoba prowadząca i osoby od oprawy. Będą służby porządkowe odpowiedzialne za zapewnienie sterylności klatki, czystość, dezynfekcję i sprzątanie obiektu. Zabezpieczenie medyczne - nie tylko standardowe, ale też dodatkowy zespół, który będzie badał i sprawdzał wszystkie osoby wchodzące na obiekt, czy nie ma chociażby podwyższonej temperatury.

Wszystkie osoby zaangażowane będą wyposażone w maseczki, rękawiczki jednorazowe. Nie pojedyncze sztuki, ale odpowiednią ilość zgodną z wymogami, tak by mogły być regularnie wymieniane. Środki dezynfekcyjne, mydła - wszystko, co wskaże nam współpracujący z nami zespół medyczny. Zabezpieczymy również catering dla wszystkich osób na gali. Nie pozwolimy na żadne dostawy jedzenia organizowane na tzw. „własną rękę”. No i przede wszystkim - zakaz wstępu osób postronnych. To teren zamknięty, ogrodzony, wzmożymy ochronę, by nie zbierał się tłum fanów. Przeprowadzimy też w tej sprawie akcję informacyjną. Nie będzie żadnej możliwości kontaktu z gwiazdami i celebrytami.

Jeśli nasz zespół medyczny cokolwiek wykryje, nie będziemy tego bagatelizować. Gdyby jeden z zawodników miał podwyższoną temperaturę, będziemy musieli z danej walki zrezygnować.

Zobacz także: Błachowicz ZMASAKROWAŁ Fame MMA i... pojawi się na gali? Pomysł szefa organizacji

Zawodnicy FAME MMA 6 obawiają się, że może dojść do takiej sytuacji? Ktoś chciał zrezygnować z występu przez koronawirusa?

Na ten moment wszyscy zawodnicy są chętni do wzięcia udziału, aktywnie trenują i nikt nie wykazuje niepokojących objawów. Nikt do tej pory nie dawał sygnału, by był poddawany kwarantannie - mamy nadzieję, że to się nie zmieni.

Impreza bez udziału publiczności to duży problem finansowy, który wygenerował duże straty? Sprzedaż biletów jest istotna dla budżetu gali?

Brak publiczności jest istotnym wyzwaniem, wpływy z biletów jest to znacząca część przychodu z wydarzenia. Każda organizacja, każda gala ma swoją specyfikę i każda się różni. FEN i KSW to imprezy stricte sportowe. Nastawienie na PPV to istotna cecha naszego produktu, rzekłbym nawet, że fundamentalna. Na tym właśnie polega różnica pomiędzy naszą federacją a pozostałymi organizacjami. FAME MMA to produkt stworzony pod platformę online'ową. Od początku głównym założeniem było zagospodarowanie przestrzeni social mediowej i funkcjonowanie głównie w niej. Dlatego pomimo bardzo trudnej sytuacji, która dotyka każdego z nas, widzimy światełko w tunelu. FAME jest produktem online'owym. Daje nam to możliwość stworzenia atrakcyjnego i dostarczającego emocji widowiska nawet bez udziału publiczności, na które fani czekają i my chcemy im to dostarczyć.

Pamiętajmy, że nasi zawodnicy to nie są stricte sportowcy, którzy przez lata pozostają w stałym reżimie treningowym. Przygotowują się przez pewien czas, ale mają swoje kanały, marki, eventy i olbrzymie grupy fanów, z którymi muszą utrzymywać stały kontakt, dostarczając regularny content na swoje kanały społecznościowe. To powoduje, że ich dyspozycyjność względem FAME MMA jest mocno ograniczona. Mając trzy wydarzenia w ciągu roku i zerową dostępność obiektów w tym momencie, w grę nie wchodziłoby przełożenie imprezy, a jej odwołanie.

Jak organizacja gali bez kibiców wpłynęła na zainteresowanie publiczności. Serwery przetrwają?

Pojawiły się takie pytanie, czy jak sześć tysięcy osób, które kupiły bilety, teraz wykupi PPV to czy nie wpłynie to negatywnie na nasze serwery. Nie ma żadnych obaw, liczba klientów, którzy korzystali z tego systemu na poprzednich galach FAME MMA była wielokrotnie większa niż te dodatkowe sześć tysięcy. Ta różnica nie zrobi żadnego wrażenia. Pewne problemy, które mieliśmy w marcu zeszłego roku, zwłaszcza z pośrednikami płatności, zostały w pełni rozwiązane. Jesteśmy w stanie w razie obciążenia w kilka minut włączyć dodatkowe możliwości. Same serwery są gotowe do dużego obciążenia.

Trudno gdybać, jaka będzie sprzedaż, ale wiemy, że w tym okresie ilość dostępnej rozrywki jest dość mocno ograniczona. YouTube, Facebook czy Netflix cieszą się teraz dużą popularnością. Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenie - wierzę, że nasi fani pozostaną z nami.

Zobacz także: Druga konferencja przed FAME MMA 6 odwołana! Znamy nowy termin

Możemy uchylić rąbka tajemnicy, jak będzie różnił się format FAME MMA 6 od poprzednich gal? Będzie koncert i różne pokazy nawet bez udziału publiczności?

Nie ma publiczności, więc na poziomie realizacyjnym nie będzie kadrów pokazujących rozemocjonowanych kibiców, tłum pełen ludzi i emocji - z tego musimy zrezygnować. Przebudowaliśmy naszą aranżację, naszą scenę, światło i dźwięk. Postawiliśmy na element multimedialny. Koncert będzie! Myślę, że będzie to coś fajnego, ale na razie nie mogę zdradzić szczegółów. Dzisiaj podlegało to modyfikacji, jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabem kryzysowym, to wszystko zmienia się z minuty na minutę. Wierzę, że to co pokażemy to będzie bardzo ciekawy smaczek. A w samej klatce – emocje będą takie same, tam będzie się działo i to jest niezmienne. Będzie ciekawie!

Gala FAME MMA 6 odbędzie się 28 marca. Transmisja w systemie PPV do wykupienia na stronie FAMEMMA.tv.

Najnowsze