UFC: Porażka Mateusza Gamrota w debiucie! Kontrowersyjna wygrana "Gruzińskiego Wikinga"

2020-10-18 0:59
Mateusz Gamrot
Autor: KSW Mateusz Gamrot

Wiele czasu czekał Mateusz Gamrot, by spełnić swoje sportowe marzenie. "Gamer" w pierwszym pojedynku dla najpotężniejszej organizacji MMA na świecie zmierzył się z Guramem Kutateladze. Niestety, nie tak to sobie wyobrażał! "Gruziński Wiking" po trzyrundowej wojnie został niejednogłośnie okrzyknięty zwycięzcą starcia. Nie przeszkodziło mu to jednak, by przyznać w wywiadzie, że nie rozumie decyzji sędziów punktowych! Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Mateusz Gamrot po ostatniej wygranej nad KSW nad Marianem Ziółkowskim podpisał kontrakt z najpotężniejszą organizacją sportów walki na świecie, UFC. W nocy z soboty na niedzielę wszedł do klatki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, by zadebiutować w amerykańskiej federacji. Jego przeciwnikiem w zastępstwie był Gruzin Guram Kutateladze!

Zobacz SKRÓT WALKI Gamrot - Kutateladze [WIDEO]

To było wyrównane starcie, które od początku toczyło się na wysokim tempie. Gamrot był niezwykle ruchliwy, co było zdecydowanym atutem przy niezwykle mocnych kopnięciach "Gruzińskiego Wikinga". Na całe szczęście "Gamer" szybko poszukał obalenia i przez pewien czas był w pozycji dominującej. Druga runda toczyła się już zdecydowanie pod dyktando Kutateladze.

Gamrot licznymi obaleniami zdecydowanie wygrał trzecią rundę. Wszystko więc zależało jedynie od opinii sędziów na temat pierwszej z nich. Dwóch punktujących to starcie przyznało ją dla Gruzina, który wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Werdykt wzbudził jednak kontrowersje.

- Nie jestem szczęśliwy. Nie wiem, jak sędziowie to punktowali. Gamrot, jesteś wojownikiem bracie. To była twoja walka - mówił od razu po walce Kutateladze!

Na żywo

UFC: Mateusz Gamrot - Guram Kutateladze

Zapraszamy na relację na żywo z gali UFC Fight Island 6. Początek walki Mateusz Gamrot - Guram Kutateladze ok. godziny 00:30.

Trwa przedostatnia walka przed debiutem "Gamera" w UFC!

Walijczyk Phillips jest brutalnie obijany przez Parka. Koreańczyk zasypuje rywala gradem ciosów w parterze. W dwie rundy dominował przez ponad osiem minut.

Problemem może być jednak to, że głowę Koreańczyka dosięgnął łokieć, który doprowadził do głębokiego rozcięcia.

Rywalem Mateusza Gamrota podczas dzisiejszej gali będzie Guram Kutateladze! Gruzin nie przegrał od... FEN 6, gdy został poddany przez Pawła Kiełka.

235:0 - tak prezentuje się statystyka uderzeń pięściami w parterze w połowie trzeciej rundy.

Mateusz Gamrot walczy ostatnio z nadspodziewaną intensywnością. Walka z Gruzinem będzie trzecią w przeciągu trzech miesięcy. Najpierw pokonał Normana Parke'a, a potem Mariana Ziółkowskiego.

3 razy 30-25 dla Jun-Yong Parka - jednogłośna decyzja sędziów. 286 ciosów w parterze wyprowadzonych przez Koreańczyka. To robi wrażenie!

Zdaniem bukmacherów faworytem walki Gamrot - Kutateladze jest były podwójny mistrz KSW!

Poliana Botelho - Gillian Robertson to ostatnia walka przed debiutem "Gamera" w UFC! Pojedynek pań może zakończyć się bardzo szybko.

Panie już w klatce! Ostatnie chwile do startu walki.

Przypominamy - po tym starciu walka Mateusza Gamrota! Pierwsza runda pojedynku Robertson - Botelho.

Wiele czasu czekał Mateusz Gamrot, by spełnić swoje marzenia i zadebiutować w UFC!

Spokojnie dominuje w tej walce Robertson. Botelho w parterze jak na razie jest bezradna.

Rywal Mateusza Gamrota w dobrym nastroju przed walką!

Robertson pastwi się nad Botelho w parterze. Sięga po rękę przeciwniczki, szukając jakiejś próby poddania.

Robertson rozgromiła swoją rywalkę. Werdykt sędziowski może być tylko jeden! A za kilka minut... DEBIUT GAMROTA W UFC!

17 zwycięstw Mateusza Gamrota, jedna walka uznana jako no-contest. Czas dopisać osiemnastą wygraną!

Gruzin już w drodze do ringu!

Mistrz UFC dopinguje debiutującego w organizacji Mateusza Gamrota.

"GAMER" ZMIERZA DO KLATKI W RYTMACH BUDKI SUFLERA!

Sędzią walki będzie Łukasz Bosacki!

W niebieskim narożniku Guram Kutateladze.

W czerwonym narożniku Mateusz Gamrot. Za jego plecami m.in. Borys Mańkowski!

ZACZYNAMY WALKĘ!

Zaczyna od wysokiego kopnięcia Kutateladze. Bardzo ruchliwy na nogach Gamrot.

60 sekund walki, zejście po kostkę i mamy parter. Znakomite zachowanie Gamrota!

Szukał dźwigni na nogę Kutateladze, ale szybko wycofuje się z tego pomysłu, gdy "Gamer" także chwyta za okolice kostki i skręca się do poddania.

Koniec pierwszej rundy! Po ciosie znowu Gamrot szuka sprowadzenia. Tym razem jednak się nie udało. Mocno kopie Kutateladze. Co chwilę jego piszczele przecinają powietrze. Gruzin upomniany, gdy niemal kopnął będącego w parterze "Gamera".

Zaczynamy drugą rundę! Trafił sierpowym "Gamera". Polak od razu poszedł po sprowadzenie, ale walka dalej zostaje w stójce.

Gamrot rozerwał klincz i na pożegnanie sprzedał rywalowi kolano i jeden prosty.

Tak Kutateladze powalił Gamrota na deski.

Idealnie w tempo Gamrot uniknął ciosu i sprowadził Gruzina do parteru. Ten jednak chce jak najszybciej wrócić do stójki.

Koniec drugiej rundy! Świetna stójka Gruzina może przeważyć w drugiej rundzie na jego korzyść na kartach punktowych!

Zaczynamy ostatnią rundę! Do boju "Gamer"!

Idzie po sprowadzenie Mateusz Gamrot. Rozbija rywali powoli, ale Gruzin broni się znakomicie. Wstaje po siatce Kutateladze. Próbuje kontrować Polak, ale rywal się broni. Mimo to, "Gamer" ma kontrolę. Połowa rundy.

Gamrot trafia kolanem Kutateladze! Jeszcze dwie minuty do końca walki.

Jeszcze minuta. Kolejny raz za nogę chciał obalać Gamrot, ale Gruzin znowu się broni. Kutateladze dwukrotnie trafiony przez Polaka.

20 sekund do końca i Gamrot obala po raz kolejny!

KONIEC WALKI! Decyzja sędziów! Wydaje się, że powinni oni punktować 29-28. Pytanie - dla kogo?

29-28 Gamrot, 29-28 Kutateladze, 29-28 dla zwycięzcy, "Gruzińskiego Wikinga"!

- Nie jestem szczęśliwy. Nie wiem, jak sędziowie to punktowali. Gamrot, jesteś wojownikiem bracie. To była twoja walka - mówi Kutateladze!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE