Wiemy, ile Pudzianowski i Khalidov zarobią za walkę na KSW! Martin Lewandowski potwierdza: Najdroższa walka w Europie!

i

Autor: Sebastian Wielechowski Wiemy, ile Pudzianowski i Khalidov zarobią za walkę na KSW! Martin Lewandowski potwierdza: Najdroższa walka w Europie!

Ale kasa!

Wiemy, ile Pudzianowski i Khalidov zarobią za walkę na KSW! Martin Lewandowski potwierdza: Najdroższa walka w Europie!

Mariusz Pudzianowski czy Mamed Khalidov? Kto będzie górą w hicie KSW? Ta walka wywołuje ogromne emocje nie tylko w Polsce, ale na całym świecie! Już w najbliższą sobotę na gali XTB KSW 77 w Gliwicach bitwę stoczą dwie wielkie legendy. Hitowe starcie elektryzuje kibiców, a żeby do niego doszło, właściciele KSW musieli wyłożyć na stół rekordowe pieniądze. Wiemy, ile Pudzianowski i Khalidov zarobili za walkę na XTB KSW 77!

Ile konkretnie Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov zarobią na hitowej walce na gali XTB KSW 77 w Gliwicach? Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, w rozmowie z "Super Expressem" dokładnych kwot nie chciał podać. – Mogę tylko potwierdzić, że jest to na pewno najdroższa walka w historii europejskiego MMA – stwierdził. Jak udało nam się ustalić, "Pudzian" i Mamed zarobią za ten pojedynek w sumie ponad 3 mln zł. Pudzianowski przygodę z MMA zaczął od pamiętnej walki z Marcinem Najmanem (pokonał go w 43 s). Zarobił wtedy ok. 200 tys. zł. Od tego czasu dużo się zmieniło, a zarobki Pudzianowskiego rosły, tak jak wzrastała jego rola w KSW. Właśnie minęło 13 lat od debiutu siłacza, który na zawsze zmienił scenę polskiego MMA. "Tylko albo aż 13 lat (!) mnie kosztowało bycie tu, gdzie jestem. Od Marcina Najmana do Mameda Khalidova, wspinaczka przez mękę"napisał Pudzianowski na Instagramie.

Pudzianowski Khalidov ZAROBKI Ile zarobią za walkę na KSW?

Walka Pudzianowski – Khalidov będzie najdroższa w historii KSW i europejskiego MMA, ale w amerykańskiej federacji UFC wielkie gwiazdy zarabiały jeszcze więcej. – Jesteśmy w Viaplay, co oczywiście jest dla nas bardzo korzystne, ale zasady wynagradzania zawodników są przez to inne – komentuje Martin Lewandowski. – UFC płaci im określony procent wpływów z pay-per-view, więc na to wynagrodzenie zrzucają się de facto też widzowie. W naszym przypadku federacja KSW pokrywa te gaże w stu procentach – dodaje współwłaściciel KSW.

Szef KSW o Pudzianowski - Khalidov: NAJDROŻSZA WALKA W HISTORII?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany