Tomasz Adamek i Mamed Khalidov

Autor: KSW Tomasz Adamek i Mamed Khalidov

Judo kontra jiu-jitsu

Znamy kolejną walkę gali XTB KSW Epic w Gliwicach! Powrót do korzeni, konfrontacja dwóch styli

Szefowie KSW odsłonili kolejną kartę przed zaplanowaną na 24 lutego w Gliwicach galą XTB KSW Epic. Do walki wieczoru Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem oraz turnieju, który ma wyłonić nowego mistrza w wadze półciężkiej, dołączyło właśnie starcie posiadacza czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu z posiadaczem czarnego pasa w judo.

Brazylijskie jiu-jitsu reprezentować będzie Piotr Kacprzak, z kolei judo - Adam Brysz. Panowie zmierzą się na zasadach MMA, ale będą występować w kimonach ze swoich bazowych dyscyplin, tak jak robili to zawodnicy konfrontujący się podczas pierwszych gal KSW.

Kacprzak - Brysz na gali XTB KSW Epic

25-letni Kacprzak jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Do profesjonalnego świata MMA wszedł w 2018 roku. Do dziś stoczył trzynaście walk, z których dziewięć wygrał. Jest byłym mistrzem wagi piórkowej organizacji Babilon MMA. W KSW zadebiutował w 2022 roku i wygrał z Jose Marcosem Limą. Specjalnością Kacprzaka jest fenomenalna i bardzo widowiskowa gra parterowa. Piotr posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje na matach grapplingowych, gdzie wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski ADCC.

Brysz z kolei ma za sobą dwie walki i dwa zwycięstwa w zawodowym MMA. Popularny "Tornado" zadebiutował w 2014 roku, ale potem miał długą przerwę od startów w mieszanych sztukach walki. Do zawodowej rywalizacji powrócił we wrześniu zeszłego roku na gali organizacji FEN. Zawodnik ze Świętochłowic wywodzi się z judo, w którym ma czarny pas. Jest wielokrotnym medalistą zawodów krajowych i międzynarodowych. W swojej bogatej karierze w judo wywalczył między innymi pierwsze miejsca w Superpucharze i Pucharze Polski. Zdobył też srebrny medal w Pucharze Europy i wicemistrzostwo Polski.