Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Adam Małysz Adam Małysz

Ważne słowa

Adam Małysz ma poważną przestrogę. Powiedział o najtrudniejszym okresie, chce twardo stąpać po ziemi

2023-02-13 13:12

Adam Małysz to od lat postać, z którą wyjątkowo liczą się kibice skoków narciarskich. Zapracował sobie na to wspaniałą karierą, po której nie opuścił skoków. Obecnie piastuje jeszcze ważniejszą rolę jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Odpowiada za cały sport zimowy w Polsce i jego zdanie jest niezwykle ważne. Jako głowa PZN Małysz chce twardo stąpać po ziemi i dlatego ma poważną przestrogę. Powiedział o najtrudniejszym okresie.

Małysz odpowiada teraz za cały sport zimowy, ale nie da się ukryć, że największym zainteresowaniem w Polsce cieszą się skoki narciarskie. Początek sezonu przyniósł mnóstwo radości, jednak ostatnio polscy skoczkowie złapali zadyszkę. W związku z tym prezes PZN ma trochę więcej wątpliwości przed mistrzostwami świata i nawet wszedł w delikatną dyskusję z Thomasem Thurnbichlerem co do składu na nadchodzący Puchar Świata w Rasnovie. Zdaniem Małysza lepszą decyzją byłby występ Dawida Kubackiego i Kamila Stocha w Rumunii, jednak austriacki szkoleniowiec postanowił wycofać liderów kadry. Niewykluczone, że będzie to wielka szansa dla polskich juniorów, którzy błysnęli podczas niedawnych mistrzostw świata. "Orzeł z Wisły" apeluje jednak o zachowanie spokoju.

Adam Małysz ma poważną przestrogę. Powiedział o najtrudniejszym okresie

Fajnie, że znów pojawił się rocznik, który jest bardzo utalentowany i jego reprezentanci mają pełne predyspozycje do skakania. Jednak najważniejsze jest, aby tego nie zepsuć. Trzeba doprowadzić ich do wieku seniorskiego na wysokim, a przede wszystkim stabilnym poziomie - powiedział Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty. Brązowy medal Jana Habdasa i srebrny krążek Polaków na MŚJ rozbudził apetyty wielu kibiców, jednak już występ Habdasa w Lake Placid pokazał, że przed nim jeszcze długa droga do światowej czołówki. Podobnie jak przed Kacprem Tomasiakiem, Klemensem Joniakiem i Marcinem Wróblem.

Przestrzegam przed popadaniem w euforię, bo przed naszymi medalistami najtrudniejszy okres. Właśnie w tym czasie spora część skoczków odpada z rywalizacji o seniorską kadrę Polski - dodał prezes PZN. Pozostaje mieć nadzieję, że ci skoczkowie będą stopniowo się rozwijać i wkrótce zastąpią coraz starszych liderów. Z kolei ich absencja w Rasnovie daje wielką szansę juniorom na udział w najbliższym Pucharze Kontynentalnym. W poniższej galerii zobaczysz, jak wyrosła córka Adama Małysza:

Sonda
Czy nadal jesteś fanem Adama Małysza?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze