Apoloniusz Tajner, Adam Małysz

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Apoloniusz Tajner, Adam Małysz

Adam Małysz potwierdził przełomowe wieści. To była dla niego jedna z najtrudniejszych decyzji! Kończy się era Tajnera

2022-05-30 19:21

Przez pięć sezonów Apoloniusz Tajner prowadził Adama Małysza jako trener świętując z nim najwspanialsze sukcesy. Teraz ustępuje mu fotela prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. „Orzeł z Wisły” jest jedynym kandydatem do tej funkcji. Wybór ma się odbyć na zjeździe w Krakowie 25 czerwca. - Nie będę ukrywał, że była to jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu - napisał na Facebooku.

Prezes Tajner (68 l.) kończy prezesurę po 17 latach jej sprawowania. Przepisy nie pozwalają na więcej. Adam Małysz (44 l.) od dawna był wskazywany przez niego jako następca, a namawiany do tej roli przez wielu innych. I długo się wahał. - Od jakiegoś czasu bardzo mnie na to namawiają. Jest wiele za i przeciw - mówił Małysz „Super Expressowi” po zakończeniu zimowego sezonu. - Na razie nie podjąłem decyzji. A mój wiek sprawia, że chciałbym czynnie pomagać kadrze - dodał.

Małysz zastąpi Tajnera? Potwierdził swoją kandydaturę

Przez kilka ostatnich lat sprawował rolę dyrektora PZN do spraw skoków i kombinacji norweskiej. Ta funkcja zniknie teraz w strukturze PZN. Koordynatorem do spraw skoków narciarskich został Łukasz Kruczek. Kontrowersyjne okoliczności decyzji o wyborze trenera skoczków na kolejny okres i nieprzychylne wobec Małysza wypowiedzi kadrowiczów być może miały wpływ na jego krok w kierunku prezesury.

NIE PRZEGAP! Stanowcza reakcja związku w sprawie Thomasa Thurnbichlera! Trener polskich skoczków podzielił los Kamila Stocha, fani zareagowali natychmiast

Wiadomość o kandydaturze wiślanina była przez długi czas nieoficjalna. Natomiast - jak potwierdził nam sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel - jest jedyną kandydaturą zgłoszoną w regulaminowym terminie czyli na miesiąc przed zjazdem. Czy ktoś zresztą mógłby realnie rywalizować z 4-krotnym mistrzem świata?

Zobacz także: Sensacyjne wieści w sprawie Adama Małysza! W PZN szykuje się rewolucja, w życiu legendarnego skoczka dojdzie do ogromnej zmiany?

W końcu Małysz poinformował, że rzeczywiście weźmie udział w wyborach. - Nie będę ukrywał, że była to jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu. Mam świadomość, że zmieni wiele w stylu mojej pracy. Często powtarzałem, że dobrze czuję się w terenie, uczestnicząc w treningach i zawodach sportowych, a nie wyobrażam sobie siebie za biurkiem. Teraz, po wielu przemyśleniach, analizie za i przeciw, uznałem, że warto spróbować nowego wyzwania. Nawet emerytowany zawodnik potrzebuje motywacji - napisał na Facebooku.

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany