Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Adam Małysz Adam Małysz

Sensacyjne wieści w sprawie Adama Małysza! W PZN szykuje się rewolucja, w życiu legendarnego skoczka dojdzie do ogromnej zmiany?

2022-05-30 10:11

Adam Małysz to od wielu lat jeden z najpopularniejszych ludzi sportu w Polsce. Przez długi czas cieszył kibiców znakomitymi występami na skoczni, ale jego kariera dobiegła końca. Obecnie od kilku lat pracuje w Polskim Związku Narciarskim, gdzie wciąż w dużej mierze odpowiada za polskie skoki. Okazuje się, że jego odpowiedzialność za polski sport już wkrótce może wzrosnąć! W PZN szykuje się rewolucja, a w mediach pojawiły się sensacyjne wieści w sprawie Małysza. W życiu legendarnego skoczka może dojść do ogromnej zmiany!

Od kilku miesięcy było wiadomo, że w polskim sporcie zimowym szykuje się rewolucja. Piastujący funkcję prezesa PZN od 2006 r. Apoloniusz Tajner kończy pracę na tym stanowisku, a za kulisami rozpoczęły się rozważania dotyczące przyszłości. Błyskawicznie głównym kandydatem do zastąpienia 68-latka stał się jego były podopieczny, Adam Małysz. Przez kilka lat ten duet rządził na światowych skoczniach pod względem sportowym, a ostatnio współpracował przy polskich skokach. Tajner był prezesem, a legendarny skoczek objął funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. W dużej mierze to on przekonał do pracy w Polsce Stefana Horngachera, a ostatnio Thomasa Thurnbichlera. Jego pozycja w związku rosła z miesiąca na miesiąc, a teraz ma zostać prezesem!

Stanowcza reakcja związku w sprawie Thomasa Thurnbichlera! Trener polskich skoczków podzielił los Kamila Stocha, fani zareagowali natychmiast

Aż trudno uwierzyć, jak na przestrzeni lat zmienił się Adam Małysz!

Sensacyjne wieści w sprawie Małysza! W jego życiu dojdzie do ogromnej zmiany?

Już 25 czerwca w Krakowie odbędą się wybory w strukturach PZN. Właśnie wtedy oficjalnie poznamy nowego prezesa związku. Termin zgłaszania kandydatur minął 25 maja, a federacja potwierdziła już, że na stanowisko prezesa zgłosił się tylko jeden kandydat. Jego nazwisko - zgodnie ze statutem PZN - delegaci poznają dopiero 11 czerwca. Jednak zgodnie z informacjami "Interii" wiadomo już, że jedynym nazwiskiem na liście będzie właśnie Małysz!

Dawid Kubacki nie może ukryć smutku. Nie ma wyboru, jest zmuszony do powrotu, jego słowa mówią wszystko

Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?

Małysz od kilku miesięcy rozważał start w wyborach, czego nie ukrywali działacze PZN. Teraz "Interia" powołuje się na dobrze poinformowane źródło, które potwierdziło jej, że "Orzeł z Wisły" jest jedynym kandydatem na prezesa związku. - Tym jedynym kandydatem jest właśnie on. Nie ma wątpliwości, że kandydatura zostanie poparta podczas zjazdu delegatów. Adam Małysz jest znany i lubiany w świecie sportów zimowych, da sobie radę - przyznał rozmówca portalu. Wydaje się, że dopiero 11 czerwca ta informacja zostanie potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, iż po 16 latach PZN zmieni prezesa, a Małysz zastąpi na tym stanowisku byłego trenera.

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze