Adam Małysz zabrał głos w sprawie braku skoków w TVP. Jasna deklaracja o współpracy z TVN

2021-10-08 19:28
Adam Małysz
Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Adam Małysz to jedna z najważniejszych postaci w polskich skokach nie tylko ze względu na swoją wspaniałą karierę, ale także pełnione obecnie obowiązki. Dyrektor PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zabrał głos w sprawie głośnego przejęcia przez TVN prawa do pokazywania skoków narciarskich. W rozmowie z WP SportoweFakty „Orzeł z Wisły” przyznał, że był zaskoczony takim obrotem spraw.

Adam Małysz, podobnie jak wiele osób w Polsce, które interesują się skokami narciarskimi, był zaskoczony tym, że TVP straciło prawo do pokazywania większości konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na antenach państwowej telewizji zobaczymy tylko konkursy odbywające się w Polsce – reszta trafiła do TVN. Apoloniusz Tajner zwrócił uwagę na to, że PZN nie ma wpływu na to, do kogo trafiają prawa do pokazywania skoków narciarskich. Stwierdził także, że dla niego najważniejsze jest, aby konkursy były pokazywane w otwartej telewizji. W podobnym tonie wypowiedział się także Adam Małysz, który chciałby, aby Polacy nie mieli utrudnionego dostępu do skoków narciarskich, które są dla nich bardzo ważne. „Orzeł z Wisły” przyznał również, że nie spodziewał się takiego obrotu spraw. – Byłem zaskoczony. Wiedziałem, że były trudności ws. samych igrzysk olimpijskich. Ale o samym Pucharze Świata dowiedziałem się względnie późno – powiedział Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty.

Marcin Najman skrytykował TVP Sport. Dyrektor stacji odpowiedział mu bez ogródek, bolesna szpila

Adam Małysz mówi o ewentualnej współpracy

Były skoczek powtórzył to, co powiedział także prezes PZN, Apoloniusz Tajner, że najważniejsze dla związku jest, aby skoki można było śledzić na kanale otwartym. – Cóż można tu więcej powiedzieć. Pozostaje mieć nadzieję, że konkursy będą pokazywane na wysokim poziomie. Na TVP nie mamy co narzekać, bo współpraca jest super. Ale dla nas jest najważniejsze, aby kibice śledzili zawody w otwartym kanale – podkreślił Adam Małysz.

Apoloniusz Tajner odchodzi z Polskiego Związku Narciarskiego. Mówi o swoim wymarzonym następcy

W rozmowie z WP SportoweFakty „Orzeł z Wisły” przyznał także, że związek jest gotowy do współpracy z nadawcą. – Musimy robić wszystko w kierunku rozwoju dyscypliny, a więc tego, aby była jak najczęściej pokazywana. Przypuszczam, że jakieś rozmowy ze związkiem będą. Mam nadzieję, że będziemy w to wtajemniczeni – stwierdził dyrektor PZN.

Sonda
Czy Adam Małysz byłby dobrym prezesem PZN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE