Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Dawid Kubacki

Walka trwa

Alarm dla Dawida Kubackiego. Granerud eksplodował, ale znany ekspert zapewnia, że to nie koniec walki o PŚ

2023-01-31 10:52

Bijemy na alarm, bo właśnie od lotów na Kulm to liczba 112 (a więc ogólnoeuropejski numer alarmowy używany w UE) prześladuje polskiego skoczka. Tyle punktów traci do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Halvora Egnera Graneruda. Norweg odebrał Kubackiemu żółty plastron lidera PŚ po weekendzie w Bad Mitterndorf. - Należało się spodziewać, że przyjdzie słabszy moment dla Dawida. Trudno być w wielkiej formie przy takiej intensywności, a Dawid jest w wielkiej formie od lata - tłumaczy Sebastian Szczęsny, komentator Eurosportu.

– Wierzę, że ta rywalizacja skończy się dopiero w finale sezonu w kwietniu w Planicy. Żaden nie pęknie, ale należało się spodziewać, że przyjdzie słabszy moment dla Dawida. Trudno być w wielkiej formie przy takiej intensywności, a Dawid jest w wielkiej formie od lata. Należało spodziewać się delikatnego dołka. Najważniejsze jest teraz, by nie stracił za dużo punktów do Graneruda. Wracamy na mniejsze obiekty i na pewno Dawid włączy się do bezpośredniej rywalizacji, być może nie będzie tracić, a odrabiać punkty. W końcu Granerud też odrabiał ponad „setkę” – mówi Sebastian Szczęsny, komentator skoków TVN i Eurosporcie.

Halvor Egner Granerud chce jeszcze bardziej pogrążyć Polaków. Znamy jego tajną broń, wdrożył specjalny plan

Skoczkowie szykują się teraz na PŚ w Willingen. Granerud wygrał na Mühlenkopfschanze dwa konkursy w karierze, Kubacki (indywidualnie) nie stał tam jeszcze na podium.

– Kryzys może też dopaść Graneruda, choć dość późno wszedł na najwyższy poziom, bo dopiero od TCS. Kiedy Norweg złapie zadyszkę? Oto jest pytanie… Co przemawia za Dawidem to doświadczenie, jest bardziej cierpliwy i to po nim widać. Widać ten spokój w podejściu do aktualnej sytuacji. To pokazuje jego pewność siebie, on nie panikuje i nie rozkłada rąk. Willingen też jest sporą skocznią, sporo skoczków skakali na skoczni do lotów w Kulm tyle, ile można doskoczyć w tam  – dodaje Szczęsny.  

Gwiazdor skoków ma ogromne problemy zdrowotne! Rywal polskich skoczków może zakończyć karierę

Przed zawodnikami pracowity czas, bowiem przed dwoma konkursami odbędzie się mikst. Poniżej cały plan.

Skoki w Willingen (HS 147):

Piątek: 16.00 – mikst 18.15 – kwalifikacje

Sobota: 16:10 – konkurs indywidualny

Niedziela: 14:30 – Kwalifikacje 16:00 – konkurs indywidualny

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze