Andrzej Stękała toczy trudną walkę. Chodzi o zdrowie. Wielomiesięczne cierpienia

2021-10-22 15:21
Andrzej Stękała
Autor: Cyfra Sport Andrzej Stękała

Andrzej Stękała w minionym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich był największym objawieniem w polskiej kadrze. Zakopianin dał nadzieje, że w kolejnych latach będzie jedną z czołowych postaci biało-czerwonej reprezentacji. Niestety od wielu miesięcy toczy nierówną walkę z kontuzjami, co może rzutować na jego formę w najbliższych miesiącach.

Historia Andrzeja Stękały poruszyła chyba wszystkich fanów skoków narciarskich. 26-letni skoczek miał swoje chwile chwały w poprzedniej edycji Pucharu Świata i miał okazję stanąć na podium. Podczas zawodów w Zakopanem zajął drugie miejsce, co było jego najlepszym rezultatem. Niewiele brakowało, żeby Stękały w skokach narciarskich nie było już od pewnego czasu.

Pupilek Horngachera wprawił wszystkich w osłupienie. Mocne wyznanie, nikt się tego nie spodziewał

Stękała walczy z kontuzjami. Niepokojące doniesienia o skoczku

Gdy polską kadrę prowadził Stefan Horngacher, zakopianin prawie wcale nie dostawał szans. Sytuacja była na tyle zła, że musiał pracować w karczmie, ale na szczęście nie zrezygnował z ukochanej dyscypliny sportowej. Teraz jest gwiazdą i wielu kibiców liczy na kolejne jego sukcesy. Niestety Stękała od kilku miesięcy walczy z urazami.

Piotrowi Żyle udawało się to długo ukrywać. Marcelina Ziętek może się wkurzyć!

Jak informuje portal onet.pl, skoczek narzeka na bóle w plecach. Wcześniej doskwierało mu kolano i walka o powrót do pełni zdrowia trwa nieustannie. - Problemy z plecami pojawiły się, kiedy przestało boleć kolano, a zatem po sezonie. Muszę w końcu wiedzieć, że żyję - powiedział w rozmowie z portalem 26-letni skoczek narciarski.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?

Trudna przeprawa Stękały. Kontuzje wciąż mu doskwierają

To że Stękała nie jest w pełni formy widać było podczas Letniego Grand Prix. Jego skoki pozostawiały wiele do życzenia, ale sam zawodnik ma tego świadomość. - Jeżeli chodzi o sam skok, to mam trochę ograniczeń. Staram się jednak nie myśleć o tym w czasie treningów czy zawodów - wyjawił reprezentant Polski.

- Duży problem pojawia się na siłowni, kiedy wchodzą spore ciężary. Dlatego muszę robić nieco inne ćwiczenia. Pomaga mi bardzo praca z fizjoterapeutą, ale nie ma szans - na ten moment - by wyleczyć całkowicie tę kontuzję. Da się jednak z tym żyć - powiedział Stękała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze