Pupilek Horngachera wprawił wszystkich w osłupienie. Mocne wyznanie, nikt się tego nie spodziewał

2021-10-22 9:25
Markus Eisenbichler
Autor: Cyfra Sport Markus Eisenbichler

Już za kilka tygodni ponownie zobaczymy najlepszych skoczków narciarskich w akcji. Puchar Świata ruszy pełną parą, ale będzie to i tak jedynie przedsmak tego, co wydarzy się na początku przyszłego roku. Imprezą docelową dla wielu zawodników są igrzyska olimpijskie w Pekinie. Okazuje się, że nie każdy do tej imprezy podchodzi z pełnym zaangażowaniem, o czym świadczą słowa Markusa Eisenbichlera.

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem pierwsze konkursy nie odbędą się w Wiśle, a w Niżnym Tagile, ale dla kibiców tej dyscypliny sportu najważniejsze jest jednak, że skoczkowie wrócą do rywalizacji. Ponownie wśród faworytów będą wymieniani reprezentanci Polski, którzy wciąż nie schodzą poniżej wysokiego poziomu.

Piotrowi Żyle udawało się to długo ukrywać. Marcelina Ziętek może się wkurzyć!

Podopieczny Horngachera zaszokował. To wyznanie wprawiło w osłupienie

Najgroźniejszymi rywalami dla biało-czerwonych będą tradycyjnie Austriacy, Niemcy, czy Słoweńcy. Większość zawodników szykuje się przede wszystkim na jedną imprezę w tym sezonie. Mowa tutaj o igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Pekinie. Polscy fani liczą, że w stolicy Chin Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto i przejdzie do historii.

Wyciekło, co dzieje się w domu Stocha. Musiał podjąć decyzję, o wszystkim powiedział

Wydawać by się mogło, że nie będzie skoczka, który zbagatelizuje tak wielką imprezę. Okazuje się jednak, że z tego grona wyłamał się reprezentant Niemiec, Markus Eisenbichler. Jego wypowiedź dotycząca igrzysk wprawiła w osłupienie sporą część środowiska skoków narciarskich. Bo faktycznie wyznanie Niemca jest oryginalne.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Eisenbichler zadziwił tą wypowiedzią. Mało kto się tego spodziewał

W rozmowie z serwisem tagesschau.de wyznał, że bardziej interesują go... mistrzostwa świata w lotach. - Igrzyska? Nastawiam się tej zimy na inne wydarzenie. Szczerze mówiąc, to mistrzostwa świata w lotach w Vikersund są dla mnie bardziej atrakcyjne niż starty w Pekinie - powiedział jeden z liderów niemieckiej kadry.

- Igrzyska nie są tym, na co się nastawiam w najbliższym sezonie - dodał Markus Eisenbichler. Małe bagatelizowanie najważniejszej imprezy czterolecia może wynikać z niestandardowego zachowania gospodarzy, którzy próbują ukrywać szczegóły infrastruktury w tajemnicy. Niemieckie media informują, że to zniechęca trenerów i zawodników do igrzysk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze