Apoloniusz Tajner

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Apoloniusz Tajner

Ważne spostrzeżenie

Apoloniusz Tajner ze szczerym przekazem w sprawie Kamila Stocha. Nie miał co do tego wątpliwości

2022-12-12 14:14

Na razie sezon w Pucharze Świata w skokach narciarskich układa się po myśli polskich skoczków. Świetnie prezentuje się Dawid Kubacki, dobrze skacze Piotr Żyła, a ostatnio błysk można było zobaczyć również u Kamila Stocha. Mistrz w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt zajął najlepsze miejsce w tym sezonie. Do postawy Stocha odniósł się były prezes PZN, Apoloniusz Tajner, który mówi o optymizmie.

Kamil Stoch w pierwszych konkursach Pucharu Świata mógł mówić o ogromnym pechu. Ten zaczął się w Wiśle. Przed drugim konkursem trzykrotny mistrz olimpijski został zdyskwalifikowany ze względu na niewłaściwy kombinezon, który miał na sobie podczas kwalifikacji. Tym samym stracił szanse na jakikolwiek dorobek punktowy. Później miał problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji najazdowej, a w dodatku nie miał szczęścia do warunków atmosferycznych.

Tajner wprost o możliwościach Stocha

Los odwrócił się w niedzielę. Stoch w Titisee-Neustadt w końcu "odpalił" i zdołał zająć najlepsze miejsce w tym sezonie. Uplasował się na ósmej lokacie i oddał dwa równe skoki. Jest więc nadzieja, żew kolejnych konkursach będzie lepiej. O powodach do optymizmu mówi również były prezes PZN, Apoloniusz Tajner. - W Titisee-Neustadt wyraźnie wyglądały już lepiej. W niedzielę w końcu nie miał też pecha do warunków i od razu przełożyło się to na znacznie lepszy wynik. Miejsce w pierwszej ósemce daje podstawy do optymizmu, że kolejne konkursy w wykonaniu Kamila będą jeszcze lepsze - powiedział Tajner w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Były sternik związku narciarskiego stwierdził również, że szkoleniowiec kadry wykonał dobrą pracę. - Generalnie, w parę miesięcy Thurnbichler i cały jego sztab naprawdę wykonali świetną pracę - ocenił. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w najbliższy weekend w Engelbergu, gdzie Polacy często notowali dobre wyniki.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz
Najnowsze