Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Będzie afera?

Bezwzględny atak pod adresem Dawida Kubackiego. Trener rywali nie wytrzymał, padły ostre słowa po konkursie

2023-01-05 7:02

Dawid Kubacki zanotował kolejne zwycięstwo w trwającym sezonie Pucharu Świata. Reprezentant Polski tym razem okazał się najlepszy w Innsbrucku. Choć w drugiej serii odległość jego skoku nie była najlepsza, w zupełności wystarczyła przewaga po pierwszej serii. Po zawodach dość ostro wypowiedział się trener Norwegów, Alexander Stoeckl. Szkoleniowiec uważa, że Kubacki wygrał dzięki decyzji sędziów.

Skocznia Bergisel w Innsbrucku jest jedną z bardziej wymagających w całym cyklu Pucharu Świata, a przede wszystkim w Turnieju Czterech Skoczni. Liderzy tej imprezy nierzadko tracili tam prowadzenie i grzebali swoje szanse na zwycięstwo. Po pierwszej serii środowego konkursu wydawało się, że i Halvor Egner Granerud mocno skomplikuje sobie sprawę na Bergisel. Reprezentant Norwegii w pierwszej serii stracił dużo punktów do goniącego go Dawida Kubackiego.

Trener rywali grzmi. Uderza w Kubackiego i sędziów

Lider Pucharu Świata do Graneruda odrobił połowę strat i runda finałowa w Innsbrucku była niebywale ważna pod względem dalszej rywalizacji w TCS. Norwegowi udało się jednak zniwelować zdecydowaną część strat z pierwszej serii i jego przewaga w klasyfikacji generalnej niemiecko-austriackiej imprezy wciąż jest duża. Ale to Kubacki był najlepszy w Innsbrucku. Alexander Stoeckl uważa, że stało się tak za sprawą decyzji sędziów. Tuż przed skokiem Polaka w pierwszej serii obniżono belkę. W sumie Kubacki ruszał z dwóch pozycji niżej względem Graneruda.

Dlatego też już na starcie miał dodanych ponad osiem punktów. Taka decyzja jury nie spodobała się Austriakowi. - Obniżenie belki tylko na skok Kubackiego wydaje mi się dziwne. To był miły prezent, który otrzymał, a którego ja nie do końca rozumiem - powiedział Stoeckl w norweskiej telewizji NRK. Dziennikarz dopytał, czy to dzięki temu Kubacki wygrał konkurs, na co Austriak odpowiedział twierdząco. - Byłem bardzo zirytowany. Nie tylko ja, pozostali trenerzy też, z wyjątkiem polskiego sztabu oczywiście. Są wdzięczni, kiedy to się dzieje, ale wszyscy inni tylko kręcą głowami - podsumował szkoleniowiec.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Skokomania | 28.12.2022

NAGI zawodnik w Turnieju Czterech Skoczni i historia Audi Małysza.

Do tego nowinki techniczne i ciekawostki, czyli wszystko co musisz wiedzieć o TCS. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze