Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Turniej Czterech Skoczni

Dawid Kubacki wygrywa w Innsbrucku! Wielki dzień Polaka, pokazał klasę!

2023-01-04 15:22

Dawid Kubacki zwyciężył w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku! Reprezentant Polski oddał dwa, bardzo dobre skoki i mimo dobrej postawy Graneruda, był w stanie z nim wygrać! Miejmy nadzieję, że reprezentant Polski nadrobi straty i ostatecznie zwycięży cały prestiżowy turniej!

Dawid Kubacki wygrał w Innsbrucku trzeci konkurs 71. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek.

Kubacki, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata, pokonał Graneruda o 3,5 pkt, ale w TCS przed ostatnimi zawodami w Bischofshofen traci do Norwega aż 23,3 pkt.

Piąte miejsce na Bergisel zajął Kamil Stoch, 10. był Piotr Żyła, a 20. Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii odpadli 43. Jan Habdas i 45. Stefan Hula. W parach KO przyszło im stoczyć pojedynki, odpowiednio, ze Stochem i Kubackim.(PAP)

Ronaldo znów rozbił bank! Kubacki idzie na mistrza, a Lewandowski... stracił formę?

To tylko niektóre z tematów najnowszego odcinka SUPER SPORT. Posłuchaj!