Alexander Stoeckl

i

Autor: Shutterstock

Czas zmian

Bliski współpracownik Adama Małysza nabrał wody w usta. Chodzi o nazwisko znanego trenera. Nadciąga rewolucja w skokach

2024-03-03 12:09

Aby się rozwijać, nieustannie trzeba szukać nowych rozwiązań, które dają nowe możliwości. W Polskim Związku Narciarskim wiedzą to doskonale i niedawno ogłoszono dość rewolucyjną zmianę, która sprawi rozbudowanie struktur organizacji, co ma na celu poprawienie jakości w konkretnych dyscyplinach. PZN będzie musiał zatrudnić kilku fachowców, a wśród nich przewija się nazwisko Alexandra Stoeckla. Współpracownik Adama Małysza tajemniczo milczy w tym temacie.

Gorszy okres polskich skoczków narciarskich spowodował, że w PZN zaczęto szukać nowych rozwiązań, które w przyszłości pozwolą uniknąć głębszego kryzysu w danej konkurencji. Niedawno ogłoszono, że w związku pojawią się funkcje szefów dyscypliny, którzy ściśle będą współpracować z dyrektorami sportowymi, a także trenerami. Zmiana ma pomóc m.in. Thomasowi Thurnbichlerowi w prowadzeniu kadry. Szkoleniowiec zyskałby osobę, do której mógłby się zwrócić "z każdym problemem".

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty o wszystkie zmiany zapytany został sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel. - Mają dodatkowo być takimi koordynatorami, ale bardziej pełnić funkcję nadzorczą nad wszystkimi grupami - powiedział o szefach dyscyplin. W ostatnim czasie dość głośno było o możliwej współpracy PZN z Alexandrem Stoecklem, który jest ostatnio pod ostrzałem norweskich skoczków. Winkiel został zapytany, czy to właśnie Austriak mógłby objąć posadę szefa skoków narciarskich.

Wielkie nazwisko w polskich skokach? Tajemnicza odpowiedź

Sekretarz generalny użył tylko jednego słowa... A było nim "pomidor". Wielce prawdopodobne, że na nowe stanowisko zostanie rozpisany konkurs. - Tak naprawdę wracamy do tego, co było dwa sezony temu. Wówczas koordynatorzy mieli wspierać szkoleniowców głównych. Potem mieliśmy team managera, trochę na zasadzie metody prób i błędów - powiedział Winkiel o obowiązkach przyszłych szefów dyscyplin.

Najnowsze