Były hokeista NHL przyznał się do molestowania 12-latki. Grozi mu długie więzienie

2022-01-18 13:35
Reid Boucher (11)
Autor: EAST NEWS Reid Boucher (11)

Grzech wczesnej młodości ciągnie się za nim od 11 lat. 28-letni amerykański hokeista Reid Boucher może spędzić długie lata w więzieniu za przemoc seksualną wobec 12-letniej wówczas dziewczynki.

Sprawa wyszła na jaw dopiero rok temu. Wcześniej ukrywała ją zarówno rodzina pokrzywdzonej jak i sam hokeista. 17-letni wówczas Boucher mieszkał bowiem w domu rodziny X (nazwisko nie zostało ujawnione) w stanie Michigan jako uczestnik programu rozwoju hokeja na lodzie tamtejszej federacji. W tym samym roku, 2011, wraz z reprezentacją USA zdobył złoty medal mistrzostw świata do lat 17 (U18). I także wtedy został zawodowcem w lidze NHL. Najpierw sciągnęła go do siebie drużyna New Jersey Devils, potem grał w Nashville Predators i Vancouver Canucks (rozegrał 133 spotkania w NHL w latach 2011-19). Obecnie rozgrywa trzeci już sezon w rosyjskiej lidze KHL, najpierw w barwach Awangardu Omsk, teraz w Łokomotiwie Jarosławl.

W marcu 2011 Boucher został wydalony z kwatery przez rodziców dziewczynki. Nie zgłosili oni jednak żadnych zastrzeżeń hokejowej federacji. Dlatego możliwe były jego występy i kariera zawodowa na lodowisku. Dopiero w ubiegłym roku wyszły na jaw przygnebiające zarzuty: wielokrotne zmuszanie dziewczynki do seksu oralnego.

23-letnia obecnie ofiara oświadczyła mediom, że tamte przeżycia doprowadziły do nadużywania narkotyków, zaburzeń w odżywianiu, do samookaleczenia oraz zespołu stresu pourazowego. Była też poddana domowej opiece psychiatrycznej.

Hokeista został pierwotnie oskarżony o przestępstwa o charakterze seksualnym pierwszego stopnia, za które groziłaby mu kara od 25 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Miesiąc temu przyznał się przed sądem okręgowym w Washtenaw do winy w postaci przestępstw seksualnych trzeciego stopnia obejmujących penetrację seksualną z osobą w wieku od 13 do 16 lat. Sędzia zgodził się na złagodzenie zarzutów z pierwszego na trzeci stopień uwzględniając wiek sprawcy w chwili napaści. Złagodzenie zarzutów rozzłościło 23-letnia dziewczynę, która oświadczyła, że czuje, jakby zaprzepaszczone zostało 10 lat terapii i postępów, jakich dokonała po dramatycznych zdarzeniach.

Rozprawa skazująca Bouchera ma się odbyć 31 stycznia.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Absolutely disgusting acts from former Canuck Reid Boucher.<br><br>Warning: there is graphic information in the article. The minor was 12 years old at the time while Boucher was 17. Horrifically brutal to that poor child.<a href="https://t.co/yYxYGj1FNm">https://t.co/yYxYGj1FNm</a></p>&mdash; 𝗖𝗵𝗿𝗶𝘀 Faber 🔥🎙 (@ChrisFaber39) <a href="https://twitter.com/ChrisFaber39/status/1482390872649920518?ref_src=twsrc%5Etfw">January 15, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze