Dawid Kubacki, Anders Bardal

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS, EASTNEWS

Specjalnie dla "SE"

Były mistrz świata przewidział kwalifikacje, ale nie wierzył w Kubackiego. Ostrzega przed Granerudem

2023-03-02 19:14

Gdy Kamil Stoch wygrywał w Val di Fiemme na dużej skoczni, to Anders Bardal sięgał po złoto na skoczni K-95. Polak wciąż skacze, a Norweg od kilku lat jest ekspertem telewizyjnym. „Super Expressowi” mówi, żeby nikt nie przekreślał szans Stocha w piątkowym konkursie o MŚ. Więcej wątpliwości miał w temacie Dawida Kubackiego. W gronie faworytów nie wymienił na początku Graneruda i Polaków, a kogoś zupełnie innego. Kwalifikacje pokazały, że się nie pomylił.

W piątek najważniejszy, dla wielu, moment tego sezonu. Konkurs mistrzostw świata na skoczni k-125 w Planicy. Bardal zdobył w sumie aż siedem medali mistrzostw świata, w tym indywidualne złoto w 2013 roku w Val di Fiemme i złoto z drużyną dwa lata później w Falun. Andreas Goldberger powiedział „Super Expressowi”, że kandydatów do medalu jest około piętnastu – Bardal zawęził listę. – Myślę, że Anże Lanisek i Timi Zajc są mocni. Słoweńcy pokażą się z lepszej strony niż na obiekcie normalnym. Piotr Żyła znowu będzie się liczyć. Nie jestem zbyt pewny Dawida Kubackiego, słyszałem o jego problemach z plecami. Oczywiście muszę postawić na Halvora Egnera Graneruda, który jest w bardzo dobrej formie. Nie można skreślać Andreasa Wellingera i Stefana Krafta. Andreas Goldberger powiedział Ci, że można wymienić 15 nazwisk, sam wymieniłem też kilka. Jest kilku zawodników, którzy będą walczyć o medal, ale to dobrze – powiedział.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokazali moc! Polacy wykonali plan na kwalifikacje, niesamowity Zajc [WYNIKI]

Kubacki się odgryzł już w serii próbnej przed kwalifikacjami, skacząc 131 metrów. W kwalifikacjach Kubacki znów „odpalił” – 131,5 metra. I choć Bardal nie do końca wierzy w wicelidera, to miał rację co do Zajca.

Granerud w treningu był szósty (127 m), w kwalifikacjach dziewiąty (129 m). – Tak jak mówiłem, jego forma wciąż jest dobra. Na normalnej skoczni trafił na bardzo złe warunki, nie oddał też idealnych skoków. Teraz na pewno będzie gotowy – twierdzi Bardal.

Polacy wygrali przepychankę z FIS na MŚ w Planicy! Błędy jury zostały ujawnione, wyniki zostaną zmienione?

Kamil Stoch zrobił na Bardalu dobre wrażenie już podczas środowych prób. Skoczek z Zębu w próbie przed eliminacjami osiągnął 118,5 m. W kwalifikacjach zachwycił wynikiem 136 metrów. To dało mu 3. miejsce.  – Kamil Stoch wygląda całkiem nieźle na dużej skoczni. Podobał mi się w tych skokach treningowych. Wiem, że w tym sezonie zmagał się z wieloma problemami. Nie patrzyłbym na to, że skończy zaraz 36 lat. Powinien się po prostu nie poddawać i walczyć – zakończył były świetny skoczek.

W piątek konkurs o MŚ na skoczni HS 138. Transmisja o godz. 17:30 w TVN, Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Halvor Egner Granerud sprowokowany przez norweskie media. Skomentował mistrzostwo Piotra Żyły
Sonda
Czy Piotr Żyła zdobędzie medal MŚ na skoczni dużej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany