Były szef Justyny Kowalczyk ustanowił NIEBOTYCZNY rekord! "Czuję się jak dobrze wytłuczony kotlet"

Justyna Kowalczyk
Autor: Cyfra Sport Justyna Kowalczyk

Ten wynik robi wrażenie. Anders Aukland ustanowił rekord świata w biegu narciarskim - bez przerwy pokonał 700 kilometrów, a zajęło mu to dwa dni! Norweg to były szef Justyny Kowalczyk w długodystansowym zespole zawodowym Team Santander,

Aukland wystartował w sobotę o godzinie 6 rano w trzyosobowym zespole na części trasy biegowej na wzgórzu Holmenkollen w Oslo z pętlą wokół jeziora Myllen.

Niepokojące wieści o zdrowiu Justyny Kowalczyk. Cierpiała przez długi czas i nie mogła nic zrobić

Po wyrównaniu rekordu świata należącego do Simena Solli i wynoszącego 528 kilometrów zawodnicy kontynuowali bieg. Joar Thele zakończył go na 550. kilometrze, a Simen Oestensen zatrzymał się na 610. po 37 godzinach biegu.

Aukland pobiegł samotnie dalej, kończąc bieg w niedzielę o godzinie 23. po pokonaniu 700 kilometrów.

- Jestem wykończony i czuję się jak dobrze wytłuczony kotlet, ale była to świetna dwudniowa zabawa, której nie żałuję. Teraz czekam ,aż ktoś się zdecyduje na próbę poprawienia tego wyczynu - powiedział kanałowi telewizji NRK, który śledził jego bieg przez dwa dni.

To nie koniec problemów Tandego! Skoczek wciąż odczuwa skutki urazu głowy, przeszedł też kolejną operację

Również w niedzielę inny Norweg poprawił rekord świata w biegu 24-godzinnym. 28-letni Eirik Asdoel pokonał w tym czasie 476 kilometrów, o cztery więcej niż poprzedni rekordzista Fin Hans Maenpaa.

48-letni Aukland jest mistrzem olimpijskim w sztafecie z Salt Lake City (2002). Razem z bratem Joergenem założył w 2007 roku pierwszy norweski prywatny zespół zawodowy zespól długodystansowy Team Xtra Personel. W 2013 roku zmieniono jego nazwę na Team Centric, a w 2015 na Team Santander, w którego barwach w latach 2015-2017 startowała Kowalczyk. Obecnie zespół nazywa się Team Ragde Eiendom.

Intymny sekret Adama Małysza wyszedł na jaw. Po ujawnieniu osobistych informacji rozpętała się BURZA

Justyna Kowalczyk ostro krytykuje władze ws koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze