Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Dawid Kubacki wyciągnął karty na stół po spotkaniu z Thurnbichlerem. Ocenił nowego trenera, ważne słowa po odejściu Doleżala

2022-04-06 14:57

Dawid Kubacki postanowił wyłożyć karty na stół po spotkaniu z nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Thomasem Thurnbichlerem. Brązowy medalista z Pekinu postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami w rozmowie z "WP. SportoweFakty" i przyznał, że Austriak zrobił na nim dość pozytywne wrażenie.

Dawid Kubacki postanowił zabrać głos w ważnej sprawie, jaką była wymiana trenera reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że drużynę narodową opuścił Michal Doelżal, a jego miejsce zajął Austriak Thomas Thurnbichler. Kubacki, który był wielkim przeciwnikiem usunięcia Doleżala z funkcji szkoleniowca powiedział, jakie wrażenie zrobił na nim nowy opiekun kadry. Ze słów brązowego medalisty olimpijskiego z Pekinu można wyczuć wielki optymizm.

Anna Lewandowska poszła do szafy Roberta i wyciągnęła z niej drogą rzecz. Piłkarz o wszystkim dowiedział się po fakcie, mamy zdjęcia

Tak Kubacki ocenia Doleżala. Wyczuwalny wielki optymizm

Jak powiedział Kubacki w rozmowie z "WP Sportowe Fakty", spotkanie z Thurnbichlerem ocenia jako niezwykle pozytywne doświadczenie. Jak sam skoczek przyznał, cieszy się, że zamieszanie związane z odejściem Doleżala odeszło do przeszłości.

-  się cieszę. Choćby z tego, że po tych perturbacjach w miarę szybko się dowiedzieliśmy, co i jak. W poniedziałek mieliśmy pierwszą rozmowę online z trenerem. Thomas chciał się przywitać, nakreślić wstępne plany. Na pewno teraz będzie potrzebować chwili, żeby to wszystko spiąć do kupy, jeśli chodzi o technikalia. Dzięki temu, że pogadaliśmy, wiem, na czym stoimy - powiedział Kubacki.

Ewa Bilan-Stoch wyznała, co by robiła, gdyby była mężczyzną. Powiedziała o małej rzeczy, którą chciałaby mieć, nie ma cienia wątpliwości Aby zobaczyć zdjęcia Dawida Kubackiego, przejdź do galerii poniżej.

Kubacki o cechach Austriaka. Wskazuje jego zalety

Kubacki widzi w nowym szkoleniowcu wielkie chęci i motywacje, aby odnosić sukcesy. Jak przyznaje skoczek, Austriak powiedział, że ma już pomysły na to, jak odbudować formę drużyny.

-Widać, że Thomas ma zacięcie do pracy trenerskiej, dużo werwy i motywacji. A to jest bardzo ważne. Mówił, że ma pomysły na to, jak będziemy pracować i co robić, aby nasza forma była wyższa. Teraz potrzebuje czasu, żeby swoim pomysłom nadać ostateczną formę. To daje optymizm. Wygląda na to, że będziemy wiedzieli, co i jak mamy robić - podsumował Kubacki w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

ZOBACZ TAKŻE:  Tak wyglądają święta Wielkanocne u Izy i Adama Małyszów. To robili z córką, gdy była małą dziewczynką, prawda wyszła na jaw

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?
Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze