Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Decyzja rosyjskich organizatorów zaskoczyła Kamila Stocha. Chwile niepewności, skoczek o wszystkim opowiedział

2021-11-20 7:39

Po wielu miesiącach oczekiwań ruszyła w końcu karuzela Pucharu Świata. Sezon 2021/22 zainaugurowano w Niżnym Tagile, w którym odbyły się w piątek kwalifikacje do pierwszego konkursu. Ku radości polskich kibiców triumfował w nich Kamil Stoch, który zdeklasował rywali. Osiągnął przewagę ponad 10 punktów nad drugim Anze Laniskiem, a fani czekają już na sobotni konkurs. Okazuje się, że przed nim rosyjscy organizatorzy zaskoczyli trzykrotnego mistrza olimpijskiego, o czym ten chętnie opowiedział.

Piątek na skoczni Aist upłynął pod znakiem dość loteryjnych warunków. Na brak szczęścia mogą narzekać m.in. Stefan Kraft, Stefan Hula, Klemens Murańka i Domen Prevc. Ta czwórka nie awansowała do zawodów, choć przed startem kwalifikacji mało kto by na to postawił. Tym bardziej, że w czołowej 50 znaleźli się choćby Turek, Fatih Arda Ipcioglu, i Rumun, Andrei Feldorean. Na szczęście reszta polskich skoczków zapewniła sobie sobotni występ. Andrzej Stękała był 45., Piotr Żyła 39., Dawid Kubacki 36., a Jakub Wolny 32. Te wyniki nie brzmią najlepiej, ale kibice liczą na poprawę w konkursie. Tym bardziej, że wszystkich reprezentantów Polski przyćmił Kamil Stoch, który fantastycznym lotem na 135 m znokautował rywali. W pięknym stylu zwyciężył w kwalifikacjach i stał się jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w pierwszych zawodach PŚ.

Rozbrajająca wypowiedź Piotra Żyły o prezydencie i premierze. Nie miał oporów, by powiedzieć to publicznie

Kamil Stoch od lat związany jest z piękną żoną, Ewą Bilan-Stoch. W galerii poniżej możecie przypomnieć sobie, jak wyglądał ich ślub:

Rosyjska niespodzianka

Daleko za plecami Stocha sklasyfikowano Anze Laniska, Daniela Hubera, Ryoyu Kobayashiego i Karla Geigera. „Orzeł z Zębu” jako jedyny przekroczył 130 m, a lądował już poza rozmiarem skoczni (HS 134). Przed startem sezonu obawiano się o formę 34-latka, jednak ten udowodnił, że jest wybitnym skoczkiem. W zeszłym sezonie trzykrotny mistrz olimpijski również rozpoczął od triumfu w kwalifikacjach w Wiśle, ale tym razem sukces na skoczni w Niżnym Tagile smakował wyjątkowo.

Po tym, co zrobił Kamil Stoch, Adam Małysz powiedział tylko jedno słowo. Naprawdę tak o nim myśli!

Od kilku sezonów zwycięstwo w kwalifikacjach nagradzane jest pokaźnym czekiem. W piątek Stoch wzbogacił się o 3000 franków szwajcarskich, co okazało się dla niego zaskakujące. 39-krotny triumfator zawodów PŚ nie mógł uwierzyć jednemu z organizatorów, że ma do odebrania czek. – Byłem zaskoczony, bo nie wiedziałem, że będą jakieś gratyfikacje. Przeważnie, kiedy wygrywałem kwalifikacje, nie było nagród – powiedział znakomity skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Sonda
Czy Kamil Stoch po raz czwarty sięgnie po Kryształową Kulę?
Sebastian Szczęsny o kulisach transferu z TVP do TVN: kosztowało to kilka nieprzespanych nocy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze