Kinga Rajda

i

Autor: Radosław Jóźwiak/CYFRASPORT Kinga Rajda

Panie w Polsce nie latają

Dlaczego Polacy nie występują w mikście w Willingen? Tłumaczy to sekretarz PZN

2023-02-02 15:47

Skoczkinie zmagają się z kłopotami zdrowotnymi, ale jak pokazują ostatnie czasy – najwięcej problemów mają w powietrzu. Piątkowy drużynowy konkurs mieszany w Willingen odbędzie się bez udziału reprezentacji Polski, a już zeszłoroczny miskt na Mühlenkopfschanze w wykonaniu naszych dziewczyn nie był wspominany najlepiej.

Reprezentantki Polski w tym sezonie spisują się fatalnie. I plamy nie zmazuje niedawno zakończona Uniwersjada w Lake Placid.

Tylko Nicole Konderla zdołała zdobyć jakiekolwiek punkty Pucharu Świata. Wywalczyła zawrotne sześć oczek, zajmując 27. miejsce w Lillehammer i 29. miejsce w Ljubnie. Zajmuje 45. lokatę w klasyfikacji generalnej. W zeszły weekend odbyła serie treningowe w Hinterzarten, ale to by było na tyle. Zawodniczka z Bełchatowa zmagała się z przeziębieniem. – Nicole była chora i jest już z nią lepiej, ale po chorobie nie trenowała. Nie mogła poskakać na Wielkiej Krokwi i wysłanie jej na tak dużą skocznię, jak w Willingen, mogłoby „rozsypać” ją w technice. Gdyby odbyła kilka treningów w Zakopanem, to by pojechała. Kinga Rajda ma problemy z kolanem i lekarz zabronił jej na razie skakać. Czeka ją jakieś dwa tygodnie przerwy. Braliśmy pod uwagę Joannę Twardosz, ale musiałaby wystartować z Pauliną Cieślar, która jeszcze nie skakała na tak dużych obiektach – tłumaczy nam Jan Winkiel, sekretarz PZN.

Thomas Thurnbichler wyznał całą prawdę o Dawidzie Kubackim. Chodzi o problemy skoczka, przyznał to wprost

Rajda, jak już startuje, zajmuje miejsca w czwartej dziesiątce (cztery razy 36. miejsce i raz 34.). Ona i Konderla to obecnie najlepsze zawodniczki w Polsce, ale od jakiegoś czasu nie pałają do siebie sympatią. Podczas grudniowego miksta w Titisee-Neustadt podróżowały oddzielnie i nie chciały spać razem w pokoju, jedna jest zazdrosna o drugą, choć obie w Titisee zaprezentowały się słabo. Nic też nie wskazuje na to, by się na nowo polubiły. Zagubiony w całej sytuacji wydaje się być Szczepan Kupczak, szef kadry.

Kibice załamywali ręce już podczas zeszłorocznego miksta w Willingen. Wtedy Konderla osiągnęła 88,5 i 88 metrów, Rajda 98 i 94,5, Piotr Żyła i Dawid Kubacki próbowali swoimi skokami nadgonić fatalne próby pań, ale i tak polska ekipa straciła do zwycięskiej Słowenii… 299,5 punktu.

Stefan Horngacher okrutnie atakował Polaków i jest bliski postawienia na swoim. Szokujące ustalenia, to się w głowie nie mieści

Choć nie świadczy o polskich skokach dobrze fakt, że piątkowy mikst na Mühlenkopfschanze odbędzie się bez polskiego zespołu, to nikt tym faktem nie jest specjalnie zdziwiony.

Występy Polski w mikstach Pucharu Świata:

  • Lillehammer - 14. miejsce (6 grudnia 2013)
  • Rasnov - 7. miejsce (20 lutego 2021)
  • Willingen - 6. miejsce (28 stycznia 2022)
  • Oslo - 4. miejsce (4 marca 2022)
  • Titisee-Neustadt - 7. miejsce (10 grudnia 2022)
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze