Stefan Horngacher

i

Autor: Cyfrasport Stefan Horngacher

Nagły zwrot akcji

Stefan Horngacher okrutnie atakował Polaków i jest bliski postawienia na swoim. Szokujące ustalenia, to się w głowie nie mieści

2023-02-02 8:15

W skokach narciarskich walka trwa nie tylko na skoczni, ale również za kulisami. Zwłaszcza w sprawach sprzętowych. Polscy kibice doskonale pamiętają sytuację sprzed ponad roku, kiedy to Stefan Horngacher robił wszystko, aby uniemożliwić Polakom korzystanie z nieco udoskonalonych butów. Do tej pory wydawało się, że to biało-czerwoni postawią na swoim. Teraz sprawa wraca i nabiera niekorzystnego dla Polski obrotu.

O zwycięstwie w skokach narciarskich nierzadko decydują detale. Pół metra, jedna dziesiąta punktu, o pół punktu wyższa ocena za styl. Dlatego wszystkie najlepsze kadry walczą o to, aby być krok przed rywalami w sprawach sprzętowych. Spory o rozmiary i wyglądy kostiumów to temat rzeka, ale przecież nie tylko to może dać choćby niewielką przewagę w rywalizacji. Ponad rok temu wybuchła afera o buty polskich skoczków, a wszystko zaczęło się od protestu Stefana Horngachera.

Horngacher dopnie swego? Atak na Polaków może przynieść korzyść, zwrot akcji

Trenerowi Niemców nie spodobały się pewne nowinki w tej części sprzętu. Początkowo buty zostały zakazane, botem dopuszczone i taki stan rzeczy trwa obecnie, ale może się zmienić. Jak poinformował portal Sport.pl FIS ponownie zajmie się tą sprawą i jest prawdopodobne, że buty polskich skoczków znów zostaną zakazane. - Wszystko zależy od tego, jak będą nowe przepisy skonstruowane. Na razie nikt nie wie, jak bardzo będą precyzowały budowę buta. W stu procentach nie możemy jednak wykluczyć scenariusza, że nagle przepisy zmienią się tak bardzo, że całkowicie będziemy musieli zmienić budowę naszego dotychczasowego buta - powiedziała w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Ewa Nagaba, właścicielka firmy produkującej buty dla polskich skoczków.

- Otrzymujemy te informacje zdecydowanie za późno. Już jesienią, z tego co przypuszczamy właśnie po wystąpieniu Stefana Horngachera, pojawił się pomysł, by wrócić do butów bardziej symetrycznych, a my o tym dowiedzieliśmy się dopiero na komisji sprzętowej 25 stycznia. Dlaczego tak późno? - zastanawia się Nagaba. Posiedzenie komisji FIS ma się odbyć za około 4 tygodnie. Nagaba przekonuje jednak, że ewentualne zmiany będą utrudnieniem, ale będą możliwe do wykonania. Na razie do końca obecnego sezonu Polacy mogą korzystać z obecnego modelu butów, a zmiany mogą wejść pod koniec tego roku.

Sonda
Czy uważasz, że Stefan Horngacher celowo robi na złość polskim skoczkom?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany