Doleżal pominął Stocha i Kubackiego. To już ostateczna decyzja, koniec spekulacji

2021-07-19 11:40
Dawid Kubacki, Letnie Grand Prix
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki, Letnie Grand Prix

W miniony weekend skoczkowie narciarscy zainaugurowali cykl Letniego Grand Prix zawodami w Wiśle. Pierwszego dnia najlepszy był Jakub Wolny, zaś w niedzielę triumfował Dawid Kubacki. Najlepszy polski skoczek, Kamil Stoch, nie startował z powodu lekkiego urazu. Okazało się, że w mocno osłabionym składzie Polacy udadzą się także do Francji, gdzie odbędą się kolejne zawody LGP. Fani z pewnością nie będą zadowoleni, że nie obejrzą swoich największych ulubieńców – Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Fani skoków narciarskich musieli przez kilka miesięcy radzić sobie bez ulubionych zawodów. Choć skoki latem, co dość zrozumiałe, nie przyciągają tylu fanów, co zimą, to i tak pozwalają choć trochę poczuć atmosferę najważniejszych zawodów tej dyscypliny. W miniony weekend w Wiśle zainaugurowano Letnie Grand Prix, które w minionym roku liczyło tylko dwa konkursy. Tym razem będzie inaczej, a już w kolejne zawody odbędą się 7 sierpnia we francuskim Courchevel. Niestety, zabraknie tam naszych największych gwiazd – Stocha, Kubackiego i Żyły.

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Dawid Kubacki liderem LGP, ale może stracić swoją pozycję

Inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix w Wiśle były niezwykle udane dla Polaków, choć nie obyło się bez strachu. Kwalifikacje wygrał Kamil Stoch, ale ze względu na uraz kostki, nie mógł wziąć udziału w konkursach. W sobotę najlepszy był Jakub Wolny, zaś na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki. W niedzielę Kubacki znów stanął na podium, ale tym razem nie dał szans reszcie rywali i to pozwoliło mu objąć prowadzenie w cyklu. Teraz jednak może nie utrzymać tej pozycji.

Apoloniusz Tajner przekazał dramatyczne informacje. Doszło do poważnego wypadku, okropne sceny

Okazało się, że Michal Doleżal na zawody w Courchevel (7 sierpnia) nie weźmie ze sobą czołowej trójki polskich skoczków. We Francji zabraknie zatem Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły, a ostatecznie w zawodach udział weźmie siedmiu Polaków: Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała.

Ważne słowa w sprawie stanu zdrowia Kamila Stocha. Nie można było robić tego na siłę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze