Apoloniusz Tajner

i

Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner przekazał dramatyczne informacje. Doszło do poważnego wypadku, okropne sceny

2021-07-19 8:47

Sportowcy przyzwyczajeni są do mniejszych czy też większych urazów i związanych z nimi bólem. Są jednak takie przypadki, gdzie nawet ciężko wyobrazić sobie cierpienie, jakie odczuwają zawodnicy. Podczas jednego z ostatnich treningów bardzo poważnego wypadku doznała Izabela Marcisz, młoda biegaczka narciarska. Apoloniusz Tajner przekazał, że zawodniczkę czeka nawet kilka miesięcy przerwy.

Lato w pełni, ale zawodnicy startujący w sportach zimowych nie mają chwili wytchnienia. Podobnie rzecz się ma z biegaczkami narciarskimi. Na zgrupowaniu w Słowacji trenowała także Izabela Marcisz. 21-latka uznawana jest za jedną z największych nadziei na sukcesy w przyszłości. Zawodniczka potwierdziła to na mistrzostwach świata juniorów, gdzie wywalczyła złoty medal na dystansie 10 km stylem dowolnym.

Ważne słowa w sprawie stanu zdrowia Kamila Stocha. Nie można było robić tego na siłę

Okropny wypadek Polki. Straszne obrażenia

Niestety wiele wskazuje na to, że najbliższy sezon w Pucharze Świata może być dla Marcisz w zasadzie stracony. Wszystko przez wypadek, jakiemu uległa podczas treningu, o czym informuje portal sport.pl. Doniesienia portalu potwierdza prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, który przekazał fatalne wręcz informacje.

- W piątek Iza Marcisz miała wypadek w Szczyrbskim Jeziorze na zgrupowaniu kadry biegaczek. Upadła podczas treningu na nartorolkach, miała zapętlić się przy odepchnięciu kijami. To ją zablokowało i poleciała na twarz - powiedział Tajner w rozmowie z portalem sport.pl. Konsekwencje tego upadku są opłakane.

Marcelina Ziętek nazwała tak Piotra Żyłę publicznie! Wcześniej tego unikała

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Koszmarna kontuzja polskiej biegaczki. Mowa o powybijanych zębach

Upadek miał być na tyle mocny, że Marcisz miała stracić kilka zębów. - Z tego, co usłyszałem to m.in. ma powybijane zęby. Według mnie powrót do zdrowia może zająć nawet parę miesięcy - wyjawił prezes PZN.

21-latkę czeka niebawem operacja. - Po telefonicznej analizie ustaliliśmy, że najlepiej będzie przetransportować ją do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - przekazał portalowi sport.pl Sebastian Szymanik, lekarz współpracujący z PZN. A trzeba przypomnieć, że na początku przyszłego roku odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze