Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Ważne słowa w sprawie stanu zdrowia Kamila Stocha. Nie można było robić tego na siłę

2021-07-19 7:53

Miniony weekend miał być dla Kamila Stocha pierwszym poważnym etapem przygotowań do nowego sezonu w skokach narciarskich. Letnie Grand Prix wystartowało w Wiśle, ale tuż przed zawodami okazało się, że trzykrotny mistrz olimpijski nie pojawi się na skoczni. Problemem okazały się dolegliwości, które Stochowi towarzyszył już wcześniej i musiały zakończyć się zabiegiem. Ekspert zabrał głos w sprawie urazu mistrza.

Ostatnie tygodnie dla Kamila Stocha znów były intensywne, bo zawodnik z Zębu wrócił na pełne obroty. Na początku maja skoczek przeszedł zabieg podczas którego usunięto narośl kostną. Stoch musiał zrobić sobie chwilę przerwy i przechodził rehabilitację i przez kilka tygodni nie było mowy o braniu udziału w treningach. Ale jeszcze przed weekendem wydawało się, że zawodnika zobaczymy podczas rywalizacji w Wiśle.

Dawid Kubacki MIAŻDŻY konkurentów w Wiśle. Świetna postawa Polaka, kłaniamy się w pas!

Uraz Stocha. Wyeliminował go z LGP w Wiśle

Nawet treningi i kwalifikacje pokazywały, że Stoch jest w dobrej formie i może skakać daleko. Niestety tuż przed pierwszym konkursem okazało się, że ze zdrowiem trzykrotnego mistrza olimpijskiego nie wszystko jest w porządku. Stoch został wycofany z zawodów, a powodem tego był obrzęk na kostce.

- Niestety rano obudziłem się z niespodzianką, opuchlizną. Przez kilka godzin walczyliśmy żeby zmniejszyć obrzęk ale się nie udało. Serce pęka, bo kibice na skoczni a ja w hotelu - napisał w mediach społecznościowych Kamil Stoch, pokazując kontuzjowaną stopę.

Michal Doleżal przekazał pilne informacje w sprawie Kamila Stocha. Nie jest dobrze, potrzebni są lekarze

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Kontuzja nie jest poważna. Ważne słowa eksperta

W rozmowie z portalem SportoweFakty WP Rafał Kot zdradził jednak, że kibice nie mają wielkich powodów do obaw o mistrza. - Taka opuchlizna po starcie w zawodach czy po treningach może wystąpić. Nie ma sensu gdybanie, czy Kamil powinien startować w Wiśle, czy za szybko zaczął skakać - powiedział.

- Po zabiegu nie było złych objawów, Kamil chciał startować, ciągnęło go do skoków, więc nie można na siłę stopować zawodnika - dodał Kot i stwierdził ponadto, że Lekarz kadry, Aleksander Winiarski jest doświadczonym ortopedą i doskonale będzie wiedział, jak uporać się z problemem Stocha.

Najnowsze