Therese Johaug

i

Autor: AP

Dostała POTĘŻNĄ karę za doping i znalazła nowe wyzwania. Johaug ZMIAŻDŻYŁA nowe rywalki

2019-08-05 10:00

Therese Johaug (31 l.) pokazała swoją moc w środku lata. W ciągu czterech dni wygrała silnie obsadzony bieg na nartorolkach pod górę Lysebotn (7,5 km) i została mistrzynią Norwegii w lekkoatletycznym biegu na 10 kilometrów. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno rywalizowała z Justyną Kowalczyk o najważniejsze tytuły. Jeszcze świeższa jest sprawa jej dyskwalifikacji za stosowanie zabronionych substancji. Przez 18 miesięcy odpoczywała od sportu i wróciła z przytupem!

Norweska narciarka, która przez 18 miesięcy zawieszona była za niedozwolony doping (do kwietnia 2018 r.), już minionej zimy przypomniała, co potrafi wygrywając osiem startów Pucharu Świata. Jej obecne wyczyny świadczą o tym, że będzie śmiało sięgać po trzecią w karierze Kryształową Kulę w narciarskich biegach.

Tymczasem błyszczy letnią formą. Na zboczu Lysebotn wyprzedziła na nartorolkach swoją rodaczkę Ingvild Flugstad aż o 2.02 min. A na stadionie w Hamar, gdzie zadebiutowała w lekkoatletycznych mistrzostwach kraju, objęła prowadzenie po starcie i dublując kolejne rywalki minęła metę dystansu 10.000 metrów w czasie 32.20,86 min., o dwie i pół minuty przed Marią Wagan.

- Dobrze się bawiłam. Genialne było pobiec i podjąć ryzyko – skomentowała na mecie blondwłosa mistrzyni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze