Cała Polska wstrzymała oddech

Fatalny upadek skoczka w Zakopanem! Wstrząsająca reakcja komentatora TVP, nagle zapadła cisza

2023-01-14 9:14

Konkurs PŚ w Zakopanem to zawsze ogromne emocje dla kibiców. Fani z całej Polski zjeżdżają się pod Wielką Krokiew, by gorąco dopingować skoczków z różnych zakątków świata. Wszyscy trzymają kciuki za Biało-czerwonych, ale często także i za rywali, by żadnemu z nich nie stało się nic poważnego. Nie zawsze się to udawało. Podczas skoków w Zakopanem fatalny upadek zaliczył Jan Mazoch. Przerażająca cisza opanowała Zakopane.

Ten sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpieszcza kibiców nie tylko z Polski! Ciekawa rywalizacja wśród najlepszych zawodników z całego świata nabiera kolorytu. Zwłaszcza, że Zakopane połączone będzie nie tylko z walką na skoczni, ale także z niesamowitą atmosferą, która jest znakiem rozpoznawczym rywalizacji na Wielkiej Krokwi. Niestety, nie zawsze mówiono o samych skokach. W 2007 roku fanów przeraził straszny wypadek Jana Mazocha.

Wygrywał skoki w Zakopanem zanim pojawili się Stoch i Małysz. Piotr Fijas dostał w nagrodę... damski kożuch [ROZMOWA SE]

Skoki w Zakopanem. Po strasznym upadku Jana Mazocha cała Wielka Krokiew wstrzymała oddech

W tym sezonie Pucharu Świata, na całe szczęście, skoczkowie nie mają większych problemów z lądowaniem. Choć upadków nie brakuje, to rzadko są one groźne. Najczęściej wiążą się z drobnym błędem przy lądowaniu. 16 lat temu Jan Mazoch zaliczył jednak straszny upadek. Podczas skoków w Zakopanem po wyjściu z progu huknął o zeskok z potężnym impetem.

- Jej... Proszę państwa, to jest fatalna informacja... Fatalna! Ten upadek jest, niestety, straszny. Upadł... - mówił komentujący straszne wydarzenia z Zakopanego Włodzimierz Szaranowicz. Po chwili na skoczni rozległ się aplauz dla Jana Mazocha, który walczył o zdrowie na zeskoku.

Tak wyglądał ten straszny upadek Jana Mazocha w Zakopanem. Ciarki od samego patrzenia...

Potworna cisza w Zakopanem po upadku Jana Mazocha

Publiczność zgromadzona pod Wielką Krokwią przez moment dodawała otuchy zawodnikowi. Po chwili znów zapadła cisza, gdy ratownicy medyczni działali przy leżącym Mazochu.

- Słyszymy wielkie brawa. To wygląda gorzej niż źle, dlatego, że od początku stracił przytomność. Później bezwładnie spadał na buli Jan Mazoch. Cisza. Jest nieprzytomny. To mogą być poważne obrażenia wewnętrzne i złamania - mówił komentator TVP, relacjonując na bieżąco przerażającą walkę o zdrowie Jana Mazocha.

Adam Małysz całował śnieg na Wielkiej Krokwi. Skocznia w Zakopanem to wyjątkowe miejsce dla Polaków

PŚ Zakopane - program konkursów na Wielkiej Krokwi

Skoki narciarskie w Zakopanem to dwa konkursy w weekend 14-15 stycznia 2023 roku. W sobotę rozegrana zostanie drużynówka. Początek rywalizacji o godzinie 16:00. Dzień później, również o 16:00 wystartuje konkurs indywidualny z udziałem kompletu sześciu Polaków.

Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze