Gdy dowiedzieliśmy się o sekrecie Apoloniusza Tajnera, byliśmy w głębokim szoku. Dla wielu byłaby to katorga

2021-04-22 9:22 kkn
Apoloniusz Tajner
Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner

Polskie skoki narciarskie mają kilka wielkich i znanych postaci. Gdyby zapytać kibiców o takie osoby to na pewno w wielu odpowiedziach usłyszelibyśmy o takich nazwiskach jak Adam Małysz, Kamil Stoch, czy Apoloniusz Tajner. Obecny prezes PZN kojarzony jest przede wszystkim z sukcesami Orła z Wisły. Mimo upływającego czasu były szkoleniowiec polskiej kadry wciąż może pochwalić się świetną formą i dużym wigorem. W jednym z wywiadów zdradził, na czym polega jego przepis na taki styl życia.

Apoloniusz Tajner to na pewno jedna z najważniejszych postaci polskich skoków w ostatnich latach. To przede wszystkim pod jego wodzą Adam Małysz odnosił największe sukcesy w karierze i rozpoczął wielki bum na skoki narciarskie. Bez wątpienia Tajner i Małysz byli jednym z najpopularniejszych duetów sportowych w kraju nad Wisłą. Los chciał, aby obaj panowie po długich latach znów współpracowali. Obecnie są ważnymi osobami w Polskim Związku Narciarskim. Tajner jest bowiem prezesem, a Małysz dyrektorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Obu panom trzeba oddać to, że starają się być wszędzie tam, gdzie polscy skoczkowie. A żeby dopilnować wszystkich spraw, trzeba dysponować świetną kondycją. Mimo 67 lat na karku Tajner wciąż wydaje się mieć niespożyte siły do działania, czego wielu mężczyzn w jego wieku może mu zazdrościć.

Totalna demolka pod domem Adama Małysza. Potrzebny był ciężki sprzęt. Niecodzienne widoki

Sekret Tajnera

Oczywiście tak świetnej formy Tajnera nie byłoby bez dbania o swoje zdrowie. W rozmowie z TVP Sport prezes PZN zdradził, co robi, aby czuć się dobrze, a jedną z tych rzeczy jest aktywność fizyczna. - W tej chwili już nie biegam, tylko maszeruję, chodzę na spacery. A poza tym dieta. Całkowicie zmieniłem wyżywienie - wyjaśnił Tajner. I właśnie dieta 67-latka może budzić największe zdziwienie. Tajner zrezygnował bowiem z posiłku, który dla wielu jest podstawą całego dnia.

Dieta Tajnera

- Odstawiłem wędliny, mięso. Owszem, jem, ale sporadycznie. I już od pięciu lat odpuszczam śniadania. Bardzo mi to pomogło przy zrzucaniu wagi - wyjawił prezes PZN. - Jedna z zasad odżywiania głosi, żeby w ciągu doby żołądek jak najdłużej odpoczywał, był pusty. Dlatego nie jem śniadań. Mogę przyjąć kolację o 20, a następny posiłek już kolejnego dnia po 12. Przez szesnaście godzin żołądek jest pusty, trochę się obkurcza, dzięki czemu można zjeść mniej, a i tak najeść się nawet do syta. Taką zasadę przyjąłem - dodał Tajner. Jak widać, dbanie o zdrowie wymaga niekiedy ogromnych poświęceń.

Apoloniusz Tajner ZMIAŻDŻYŁ go za decyzję. Wszystko zaprzepaszczone, to była KATASTROFA

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze