Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

i

Autor: Cyfrasport Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

wielka rzecz

Granerud zdecydował się na piękny gest. Podszedł do Dawida Kubackiego z niespodziewaną prośbą

2023-01-16 7:37

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, mimo że po pierwszej serii miał ponad 15 punktów straty do Dawida Kubackiego. Polak jednak został puszczona w tak złych warunkach, że musiał zadowolić się drugim miejscem. Po zawodach Norweg postanowił zrobić coś nietypowego – zdjął plastron i podszedł do Kubackiego prosząc o... podpis!

Weekend z Pucharem Świata w Zakopanem miał dla Polaków gorzkawy posmak. Oczywiście, Polacy w sobotnim konkursie zajęli 2. miejsce, natomiast w niedzielę pierwsze punkty w karierze zdobył Jan Habdas, a Dawid Kubacki znów stanął na podium przegrywając tylko z Halvorem Egnerem Granerudem. Z drugiej jednak strony, w sobotę Polacy przegrali konkurs drużynowy o ledwie punkt, a dzień później niewiele więcej zabrakło Dawidowi Kubackiemu, aby wygrać, ale przeszkodziły mu w tym okropne warunki wietrzne. Co więcej pecha miał także Piotr Żyła, który nawet nie wszedł do drugiej serii. Po zakończonych zawodach doszło do ciekawego wydarzenia z udziałem Halvora Egnera Graneruda oraz reszty zawodników, którzy stanęli w niedzielę na podium.

Granerud pokazał ogromne serce

Po zakończeniu rywalizacji Norwego podszedł do Dawida Kubackiego, a potem także do Stefana Krafta (który zajął 3. miejsce) i poprosił ich o podpis na plastronie, w którym zdobył 1. miejsce. Okazuje się, że to nie będzie pamiątka dla samego Graneruda, a wspomniany plastron 26-latek przekaże na specjalną aukcję!

Halvor Egner Granerud postanowił bowiem wesprzeć Ukrainę wciąż bohatersko broniącą się przed rosyjską inwazją. Konkretniej, pieniądze uzyskane ze licytacji plastronu trafią do ukraińskich służb medycznych. – Halvor wystawi to na aukcję na rzecz pracowników pogotowia ratunkowego w Ukrainie. Zrobi to za pośrednictwem organizacji charytatywnej, która pomaga ukraińskim medykom. Jej szefa Halvor poznał kilka dni temu podczas występu w talk-show "Lindmo" – wyjaśniła w rozmowie ze Sport.pl Silje Regine Brathen z norweskiej kadry.

Adam Małysz po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Najnowsze