To już zakrawa o WIELKI SKANDAL! Podopieczny Horngachera jest FAWORYZOWANY? Te ZDJĘCIA mówią wszystko

2021-01-24 19:05
Markus Eisenbichler
Autor: East News Markus Eisenbichler

Niemal po każdym konkursie w skokach narciarskich w Pucharze Świata na nowo odżywa dyskusja dotycząca not za styl wystawianych przez sędziów. Choć obowiązują ich pewne zasady, to oceny są wciąż bardzo subiektywną sprawą. Dziwi jednak, że nawet przy gorszym lądowaniu Markus Eisenbichler może liczyć na stosunkowo wysokie noty. Nie inaczej było podczas niedzielnego konkursu w Lahti.

Bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o notach sędziowskich w skokach narciarskich. Mimo że od zawsze stanowiły one temat dyskusji wśród kibiców i ekspertów, wydaje się, że w obecnym sezonie jest zdecydowanie więcej kontrowersji. Oglądając regularnie konkursu Pucharu Świata nie da się nie odnieść wrażenia, że sędziowie niektórych skoczków traktują zdecydowanie ulgowo. A to budzi spore oburzenie.

GROŹNY upadek na koniec zawodów w Lahti! Granerud z DUŻYM IMPETEM uderzył o zeskok

Adam Małysz dla SE po konkursie indywidualnym w Zakopanem

Ciężko bowiem przejść obojętnie obok pewnego rodzaju niesprawiedliwości. Skoczkowie konkursy wygrywają czasami o ułamki punktu, a nawet jedna błędna ocena może zadecydować o porażce, albo zwycięstwie. Kibice w mediach społecznościowych nie mają wątpliwości, że ulgowo traktowany jest m.in. Markus Eisenbichler. W niedzielę również było wokół jego osoby sporo wątpliwości.

Wyciekło, że tak naprawdę mówili o Kamilu Stochu za jego plecami! Nie do wiary, a był jeszcze taki młody!

Zarówno w pierwszym jak i w drugim skoku podczas niedzielnych zawodów podopieczny Stefana Horngachera mocno przysiadł po lądowaniu, co według wielu powinno się skończyć obniżonymi notami. A jak było w rzeczywistości? Eisenbichler nie dostał not niższych niż 17,5 pkt. Bardzo podobne oceny dostał choćby Andrzej Stękała, który lądował o wiele bardziej stylowo. Nie dziwi więc, że wielu kibiców takie punktowanie uznaje za skandal i faworyzowanie Niemca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze