Horngacher OSTRO o swoim pupilku. Padły MOCNE słowa, nie pozostawił żadnych wątpliwości

2021-01-19 14:15 kkn
Karl Geiger
Autor: East News Karl Geiger

Utrzymanie wysokie formy przez cały sezon nie jest zadaniem prostym. W którymś momencie zmagań najczęściej pojawia się pewien dołek, który może przesądzić o losach rywalizacji o medale, czy puchary. Widać to po Karlu Geigerze. Niemiec dosłownie i w przenośni obniżył loty. Zauważył to również Stefan Horngacher, który nie krył, że forma jego podopiecznego jest daleka od ideału.

Pierwsze występy Karla Geigera w obecnym sezonie dawały podstawy do tego, aby sądzić, że reprezentant Niemiec będzie jednym z faworytów do zdobycia Kryształowej Kuli. Już w pierwszych tygodniach sięgnął po bardzo cenny medal. Podczas mistrzostw świata w lotach w Planicy wygrał z doskonale się spisującym Halvorem Egnerem Granerudem i zdobył złoty medal. Srebro "dorzucił" natomiast w rywalizacji drużynowej.

GIGANTYCZNA REWOLUCJA dla polskich skoków. Prawdziwy PRZEŁOM, tego jeszcze nie było

PŚ w Zakopanem: Piotr Żyła po konkursie drużynowym

Obecnie na próżno jednak szukać Geigera w czołówce konkursów. W czterech ostatnich zawodach indywidualnych tylko raz uplasował się w czołowej dziesiątce, a miało to miejsce w Bischofshofen, kiedy to zajął trzecie miejsce. Gołym okiem można zauważyć obniżkę formy Geigera. W mediach na ten temat wypowiedział się sam Stefan Horngacher, szkoleniowiec niemieckiej kadry.

Gdy Adam Małysz TO ZOBACZYŁ, nie mógł uwierzyć. Coś niebywałego, OGROMNY SZOK

Austriak nie zamierzał owijać w bawełnę. - W tej chwili zdecydowanie nie jest na swoim stuprocentowym poziomie. Coś po prostu u niego działa. Nie ma odpowiedniego wyczucia na progu, potem nie wykonuje optymalnego skoku, nie ma dobrej pozycji - powiedział Horngacher cytowany przez allgaeuer-zeitung.de. To dość mocna wypowiedź, która nie pozostawia wątpliwości, że z Geigerem zadziało się coś złego. Horngacher dodał jednak, że ma na dzieje iż niebawem wszystko wróci do normy z początku sezonu.

Najnowsze