Horngacher powołał kadrę Niemiec na PŚ w Zakopanem. Są WIELKIE POWROTY

2020-01-23 17:33 MD
Stefan Horngacher
Autor: East News Stefan Horngacher

Już od piątku w Zakopanem będą rozgrywały się wielkie emocje związane z konkursem w ramach Pucharu Świata. Jednym z najsilniejszych zespołów, które pojawią się na Wielkiej Krokwi, będą Niemcy. Selekcjoner Stefan Horngacher ogłosił kadrę swojej drużyny na to wydarzenie i stało się jasne, że będziemy mieli do czynienia z dwoma wielkimi powrotami.

Niemieccy skoczkowie narciarscy bez wątpienia będa należyli do ścisłego grona faworytów w zakopiańskich zmaganiach. Zawodnicy zza naszej zachodniej granicy staną przed szansą odniesienia sukcesu zarówno w sobotnim konkursie drużynowym, jak i niedzielnym indywidualnym. Stefan Horngacher zdecydował, że jego zespół powalczy w Polsce w nieco innym składzie niż w ostatnim czasie i ogłosił dwa istotne powroty.

Pierwszy to kwestia Markusa Eisenbichlera. Ten zawodnik przed dwoma tygodniami doznał urazu dłoni, przez co nie zobaczyliśmy go ani we włoskim Predazzo, ani w niemieckim Titisee-Neustadt. Drugi natomiast to Richard Freitag. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w ostatnim czasie poszukiwał formy. Po raz ostatni wysartował pod koniec 2019 roku w Oberstdorfie, a od tego momentu starał się wrócić do właściwej dyspozycji i wreszcie dostał swoją szansę.

W Zakopanem dla Niemiec będzie walczył także lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Karl Geiger.

Pełna kadra Niemiec na PŚ w Zakopanem:

Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Markus Eisenbichler, Richard Freitag.

Najnowsze