Justyna Kowalczyk

i

Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Justyna Kowalczyk

nie mogła o tym zapomnieć

Justyna Kowalczyk wspomina tragiczną rocznicę. Pokazała wyjątkowe zdjęcie, wpis o mężu chwyta za serce

2023-07-07 10:05

Justyna Kowalczyk-Tekieli po przeżyciu wielkiej osobistej tragedii nie schowała się przed światem. Była biegaczka narciarska wciąż jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i nie unika także tematu śmierci, który obecnie jest dla niej bardzo bolesny. Tym razem postanowiła udostępnić wpis i zdjęcie upamiętniające tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera. Nie mogło zabraknąć wspomnienia o jej mężu, Kacprze Tekielim, który znał Hajzera.

Ledwie kilka tygodni minęło od tragicznej śmierci Kacpra Tekielego, alpinisty i męża wybitnej biegaczki narciarskiej, Justyny Kowalczyk-Tekieli. W obliczu takiej tragedii wiele osób mogłoby chcieć odciąć się od świata, ale złota medalistka olimpijska stara się jak najszybciej stanąć na nogi i nie unika kontaktu, również ze swoimi fanami, którzy przez cały czas dodają jej otuchy choćby wpisami i komentarzami w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu Justyna Kowalczyk-Tekieli udostępniła relację na Instagramie, którą nietrudno było powiązać z tragedią, jaka ją spotkała. Tym razem postanowiła natomiast wspomnieć też innego himalaistę, który zmarł w tragicznych okolicznościach 10 lat temu.

Justyna Kowalczyk wspomina tragicznie zmarłego Artura Hajzera. Wspomniała też o mężu

7 lipca 2023 roku przypada 10 rocznica tragicznej śmierci Artura Hajzera. Polski himalaista wspinał się wówczas na Gaszerbrum I w Karakorum. Niestety, gdy wycofywał się z III do II obozu odpadł od jednej ze skalnych ścian i spadł około 500 metrów. Jego ciało odnalazł towarzyszący mu Marcin Kaczkan.

Jak się okazuje Hajzer i Kacper Tekieli znali się. Justyna Kowalczyk-Tekieli udostępniła na Facebooku ich wspólne zdjęcie i opatrzyła je wzruszającym wpisem. – Dzisiaj dziesiąta rocznica śmierci Artura Hajzera. Człowieka ważnego dla Kacperka. Mam nadzieję, że Panowie gdzieś tam się znaleźli i już dyskutują nad nowymi przejściami i pięknymi drogami – czytamy pod zdjęciem opublikowanym przez naszą mistrzynię olimpijską.

Najnowsze