Kamil Stoch, Tomasz Hajto

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch, Tomasz Hajto

krótki komentarz

Kamil Stoch jak... Tomasz Hajto! Skoczek dokonał dawno nie widzianej sztuki, skwitował to słynnym zdaniem

2023-03-16 10:57

Kamil Stoch w prologu do czwartkowych zawodów Raw Air w Lillehammer uzyskał 138,5 metra w bardzo dobrym stylu i zajął 4. miejsce. Jego skok był tak dobry, że jeden z sędziów przyznał Polakowi notę „20”, czyli najwyższą możliwą, która w ostatnim czasie jest raczej rzadko spotykana. Stoch dowiedział się o niej dopiero w rozmowie z Eurosportem i postanowił skwitować to w stylu Tomasza Hajto.

Kamil Stoch w tym sezonie radzi sobie raz lepiej, raz gorzej. 35-latek potrafił zajmować wysokie lokaty, ale też nie awansować do konkursów. W Raw Air jest podobnie, bo choć potrafi oddać świetny skok, to później, choćby przez warunki, musi pogodzić się z odległym miejscem na koniec zawodów. W prologu do drugiego konkursu w Lillehammer Kamil Stoch poradził sobie najlepiej z Polaków, uzyskując 4. wynik w całej stawce, na co pozwolił mu skok na 138,5 metra. Jego próba była nie tylko udana jeśli chodzi o odległość, ale też o styl, a niemiecki sędzia przyznał Stochowi najwyższą możliwą ocenę, co nasz skoczek postanowił w zabawny sposób skomentować.

Stoch zacytował Hajtę po swoim skoku

W ostatnich latach fani skoków rzadko mają szansę oglądać „20” w ocenach sędziów, a przecież zdarzają się skoki wręcz idealne technicznie. Wspomniany Stoch czy np. Stefan Kraft to mistrzowie, jeśli chodzi o sylwetkę w locie i lądowania, a przecież w tegorocznym Raw Air, do czasu skoku Stocha, nie mieliśmy jeszcze żadnej dwudziestki.

O swojej ocenie Stoch dowiedział się sporo później, a w rozmowie ze skijumping.pl skomentował to w stylu Tomasza Hajty. – Cytując klasyka, to taka truskawka na torcie! – powiedział Stoch. To właśnie Hajto wprowadził to stwierdzenie do użytku, zastępując oryginalną „wisienkę” truskawką właśnie.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze