Kamil Stoch

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Kamil Stoch

Kamil Stoch jeszcze tego nie przeżywał. Wielka wiadomość niemal w pełni potwierdzona, historyczny moment

2022-05-10 10:54

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich już kilka tygodni temu przedstawili ramowy plan na kolejny sezon w skokach narciarskich. Ku zdziwieniu wielu fanów, pierwszy konkurs miał się odbyć rekordowo szybko, bo już w pierwszych dniach listopada, co wiązało się z rewolucyjnym pomysłem. Ten prawie jest już przyjęty przez federację narciarską i Kamil Stoch i spółka będą mogli przeżywać oryginalny moment w swoich karierach.

Nie jest tajemnicą, że organizowanie pierwszych konkursów Pucharu Świata w listopadzie w innych miejscach niż daleka północ Europy, było nieco problematyczne dla organizatorów. Pogoda w zimie staje się coraz bardziej kapryśna i na obfite opady śniegu oraz tęgie mrozy nie ma co liczyć. A to sprawiało, że niezbędny był sztuczny śnieg.

Gdy fani zauważyli to na twarzy Adama Małysza, nie mogli się powstrzymać. Jest reakcja Izabeli Małysz, zaliczyła dziwną wpadkę

Rewolucyjny pomysł niemal pewny. Są nowe doniesienia

Przekonywały się o tym osoby odpowiedzialne za przygotowanie obiektu w Wiśle. Skocznia im. Adama Małysza kilkukrotnie gościła inaugurację Pucharu Świata i niemal za każdym razem pojawiał się ten sam problem - brak śniegu i mrozów. Organizatorzy musieli więc włożyć wiele sił, aby zawodnicy mogli rywalizować na białym puchu.

Legenda potężnie uderzyła w Michala Doleżala. Dawał się manipulować zawodnikom? Te słowa mogą wstrząsnąć

Tym razem pierwsze skoki w nowym sezonie również mają odbyć się w Wiśle, ale w zupełnie nowych warunkach. Już kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że Międzynarodowa Federacja Narciarska planuje zorganizować zawody na skoczni im. Adama Małysz, ale skoczkowie lądować będą na... igielicie. Pomysł ten niemal na pewno wejdzie w życie.

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci w przyszłym sezonie do wielkiej formy?

Stoch jeszcze tego nie doświadczył. Wielka zmiana nadchodzi

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji skoków FIS przedyskutowano tę kwestię i dano zielone światło. Decyzję potwierdzić musi jeszcze zarząd FIS, ale w tym wypadku wydaje się to formalnością. Kamil Stoch i jego koledzy będą mogli więc zapoznać się z całkowicie nowym doświadczeniem. Zawodnicy na próg będą najeżdżać w torach lodowych, a zeskok będzie wyłożony igielitem.

To na pewno ułatwi przygotowanie obiektu, a zawody mają się odbyć już 5 listopada. Tak wczesny termin to pokłosie niezwyczajnej daty rozgrywania mistrzostw świata w piłce nożnej. - Musieliśmy zmierzyć się z problemem piłkarskich mistrzostw świata FIFA, które rozegrane zostaną w listopadzie. Dlatego rozpoczniemy sezon bardzo wcześnie, zaś po inauguracji w Wiśle oraz zawodach w Ruce będziemy mieli krótką przerwę - powiedział dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile cytowany przez portal skijumping.pl.

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Najnowsze