Kamil Stoch, Letnie Grand Prix

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Kamil Stoch, Letnie Grand Prix

Kamil Stoch nie może się powstrzymać. Kibice czekają na wielki powrót

2021-07-27 10:44

Kamil Stoch w przyszłym tygodniu wróci do lekkiego treningu. Jak informuje portal skijumping.pl - na razie to będzie spokojny powrót do zajęć motorycznych. Możliwe, że dwukrotny zdobywca Pucharu Świata wróci do skakania na początku sierpnia.

34-letni Stoch narzeka na obrzęk zoperowanego po sezonie stawu skokowego. Z tego powodu ominęła go inauguracja cyklu Letniego Grand Prix w Wiśle. Na początku tygodnia przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. W rozmowie z portalem Skijumping.pl zaznacza, że sam naciskał na szybszy powrót do skakania.

Adam Małysz nie mógł się powstrzymać! Gorzko skomentował, co zobaczył w telewizji

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

– [Rezonans] Wykazał jedynie delikatne przeciążenie stawu, który był poddany zabiegowi. Trochę sam naciskałem na szybki powrót. Bardzo chciałem wystartować w Wiśle i powrócić do normalnego treningu. Ile można siedzieć albo leżeć? Skoki w Wiśle pokazały, że pod względem techniki wszystko jest dobrze. Na tym etapie przygotowań nie potrzebuję ich zbyt wielu – powiedział.

Wiemy, kim jest mama Stocha. Nie do wiary, nigdy o tym nie mówił!

Kamil Stoch podzielił się wyjątkowymi nagraniami i oszalał z radości [GALERIA] 

Skoki w Wiśle odpuścił, choć starty na skoczni im. Adama Małysza rozpoczął wyśmienicie, bowiem wygrał kwalifikacje. Zawody o punkty jednak odpuścił. Lekarze zalecili Stochowi regenerację, od poniedziałku ma wrócić do spokojnego treningu motorycznego. Możliwe, że na początku stycznia wróci na skocznię, a w najbliższych dniach wybierze się do Planicy. Dołączy do zgrupowania swojego Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane.

Następne zawody cyklu Letniego Grand Prix odbędą się 7 sierpnia w Courchevel. Do Francji wybiorą się Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze