Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Kamil Stoch nie zostawił wątpliwości co do Michala Doleżala. Walnął prosto z mostu, stanowcza reakcja

2021-12-23 8:05

Kamil Stoch, podobnie jak i inni polscy skoczkowie, nie mają na razie zbyt wielu powodów do radości. Początek sezonu jest dla nich bardzo trudny i najgorsze, że nie widać poprawy w ich skokach. Nie może więc dziwić, że coraz więcej krytyki pojawia się pod adresem Michala Doleżala. Trzykrotny mistrz olimpijski jasno ocenił sztab trenerski i nie zostawił wątpliwości, co do umiejętności ludzi, z którymi pracuje.

Trudne chwile przeżywają reprezentanci Polski w skokach narciarskich. Zarówno zawodnicy, jak i kibice nie są przyzwyczajeni do tak odległych lokat zajmowanych przez biało-czerwonych. Jeszcze parę zawodów wstecz można było mieć nadzieje, że Polacy powoli wchodzą w sezon i już za moment się rozkręcą. Jak na razie na taki rozwój sytuacji nic nie wskazuje.

Polscy skoczkowie są gnębieni?! Adam Małysz przypuścił ostry atak. Jest zdecydowana odpowiedź!

Stoch szczerze o Doleżalu. Słowa mistrza nie zostawiają wątpliwości

Poprawę mieliśmy zobaczyć w Engelbergu. Z treningów w Ramsau wrócił m.in. Dawid Kubacki. Niestety przebłysku formy mistrza świata nie było, a w dodatku po lepszych konkursach w Klingenthal zawiódł ponownie Piotr Żyła. Jedynie Kamil Stoch skakał na jako takim poziomie, choć sam nie ukrywał w licznych wywiadach, że wciąż czegoś mu brakuje.

Apoloniusz Tajner tym razem nie gryzł się w język. Dobitne słowa. Wiadomo, co z Doleżalem

A jest to o tyle niepokojące, że wielkimi krokami zbliża się Turniej Czterech Skoczni. W ostatnich latach na tej imprezie Polacy radzili sobie doskonale. Mimo słabszej formy jednym z faworytów turnieju wciąż jest Stoch. Skoczkowi na pewno dopisuje humor, o czym można było się przekonać podczas jego rozmowy w Radiu Zet.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Jasna ocena Stocha. Istotne słowa zawodnika o Doleżalu

- Trenuję i... myślę, ile śniegu mi napada. Mam łopatę w rękach i odśnieżam ciągle wokół domu. Można powiedzieć, że to moje aktualne hobby - powiedział z uśmiechem na ustach trzykrotny mistrz olimpijski o tym, jak przygotowuje się do Turnieju Czterech Skoczni. Stoch został zapytany również o Michala Doleżala i sztab. Na szkoleniowca spada ostatnio spora fala krytyki.

Dlatego słowa Stocha mogą być znaczące. - Mamy najlepszy z możliwych sztab trenerski. Ufamy Doleżalowi i pozostałym trenerom. Nie ma miejsca na samowolkę, nikt z nas nie łamie zasad i nie próbuje wprowadzać do treningu własnych pomysłów. Wiemy, że pracujemy ciężko, a efekty w końcu nadejdą - powiedział dosadnie Stoch. Tym samym stanowczo dał do zrozumienia, że wszelkie głosy o zwolnieniu Doleżala nie powinny mieć miejsca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze