Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Co dalej ze Stochem?

Kamil Stoch ogłosi zakończenie kariery? Ważne słowa Adama Małysza! Prezes PZN ujawnia

2023-03-06 18:35

Polscy kibice martwią się o przyszłość skoków narciarskich w naszym kraju. Czy będziemy mieli kogo wystawić do walki o medale na kolejnych zimowych Igrzyskach Olimpijskich? Ani Kamil Stoch, ani Piotr Żyła, ani Dawid Kubacki nie są już najmłodsi. Obawy dotyczą zwłaszcza pierwszego z nich. Czy Kamil Stoch po dobrych wynikach na MŚ w Planicy będzie chciał kontynuować karierę jeszcze przez kilka lat?

Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Kamil Stoch – bez któregokolwiek z nich trudno wyobrazić sobie przyszłość polskich skoków. Niestety, powoli trzeba się na to nastawiać. Każdy z nich powoli zbliża się do granicy końca kariery. Ile jeszcze będą skakać nasi skoczkowie? Miejmy nadzieję, że jak najdłużej. W przypadku Kamila Stocha plotki o potencjalnym zakończeniu kariery pojawiają się regularnie. Ważne słowa w tej sprawie wypowiedział Adam Małysz, czyli prezes Polskiego Związku Narciarskiego i były kolega Stocha z reprezentacji.

Simon Ammann wyznał, co Kamil Stoch powiedział mu o zakończeniu kariery. " Zawsze mi mówił..."

Kamil Stoch zakończy karierę? Ważne słowa Adama Małysza

Jeszcze przed sezonem żona Kamila Stocha w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” nie ukrywała, że jej mąż raczej nie wystąpi na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

- On tak powiedział. Tylko u niego zawsze jest to "raczej", więc znowu: nie nastawiam się na konkrety – mówiła Ewa Bilan-Stoch.

Teraz głos w sprawie potencjalnego końca kariery, któregoś z naszych zawodników, zabrał Adam Małysz. Prezes PZN przekazał dobre wieści. - Na razie nie ma sygnału, że którykolwiek chciałby kończyć karierę, więc jedziemy dalej – zdradził w rozmowie z „Interią”.

Gdzie odbędą się Igrzyska Olimpijskie 2026?

Igrzyska Olimpijskie 2022 odbyły się w Chinach w Pekinie oraz na okolicznych obiektach. Kolejne zimowe IO za trzy lata. Gospodarzem będą Mediolan i Cortina d’Ampezzo. Planowany termin imprezy to o 6 do 22 lutego 2026 roku.

Stefan Horngacher może się wściec. Jego pupilek w niego uderzył, Markus Eisenbichler nie wytrzymał. Afera!

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze