Kamil Stoch może OSTRO ŻAŁOWAĆ. To byłoby kolejne historyczne osiągnięcie. Popsute przez jeden szczegół

2021-01-24 8:00 jwa
Kamil Stoch
Autor: SE Kamil Stoch

Kamil Stoch w sobotę po raz kolejny był liderem naszej drużyny. Jego dwa świetne skoki podczas konkursu drużynowego PŚ w Lahti przyczyniły się w dużej mierze do zajęcia drugiego miejsca na koniec przez reprezentację Polski. Jednak Kamil Stoch po zakończeniu zawodów mógł żałować jednej rzeczy. Chodzi o klasyfikację indywidualną zmagań na fińskiej skoczni.

Kamil Stoch w sobotę tradycyjnie wziął udział w konkursie drużynowym podczas weekendu z PŚ w Lahti. Polski skoczek w dużej mierze przyczynił się do zajęcia przez biało-czerwonych drugiego miejsca w tych zawodach. Kamil Stoch po raz kolejny okazał się liderem kadry prowadzonej przez Michala Doleżala. Nic dziwnego, że często porównywany jest z innymi sportowcami, np. Robertem Lewandowskim, co możecie znaleźć w galerii poniżej. Stoch skoczył 126,5 metra i 126 metrów, co było jednym z najlepszych wyników w konkursie. Właśnie tych indywidualnych wyników może nieco żałować w kontekście walki o Kryształową Kulę w sezonie 2020/21. Gdyby bowiem Kamil Stoch tak spisał się w zawodach indywidualnych i zaliczył kolejne podium w tego typu zmaganiach, to odrobiłby nieco strat w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Sprawdź: Kamil Stoch ZAROBIŁ KOSMICZNE pieniądze! Wyciekły szczegóły zarobków skoczka!

Wyniki Kamila Stocha z konkursu drużynowego w Lahti w zmaganiach indywidualnych dałyby mu trzecie miejsce. Lepsi od niego byliby tylko Karl Geiger i Stefan Kraft. Niemiec skoczył w sobotę 125 metrów i 129,5 metra, a Austriak - 130 metrów i 126,5 metra. Z pewnością jednak Kamil Stoch nie będzie narzekał, że włączył się do drużynowego sukcesu. Polska na podium w konkursie zespołowym stanęła po raz trzydziesty w historii zmagań.

Zobacz: TAJEMNICZE słowa żony Kamila Stocha. Za kilka miesięcy wydarzy się coś wielkiego?!

Tym bardziej, że Kamil Stoch szansę na indywidualny sukces będzie miał już w niedzielę. Tego dnia w Lahti odbędą się bowiem zawody indywidualne. Zanim jednak zawodnicy rozpoczną walkę w konkursie głównym, o godzinie 14:00 czekają ich kwalifikacje. Te zostały przełożone z piątku, gdy warunki pogodowe uniemożliwiły rozegranie zawodów.

Zobacz: Kamil Stoch pokazał wielkie torby. Kobieta zareagowała. "Chytra baba z Radomia"

Kamil Stoch po konkursie indywidualnym w Zakopanem
Najnowsze