Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/Kamil Stoch Kamil Stoch

Radosna nowina

Kamil Stoch przekazał wspaniałą wiadomość! Kibice w końcu się doczekali, uprzedził Thurnbichlera

2022-09-19 16:00

Kamil Stoch mocno przygotowuje się do nadchodzącego zimowego sezonu. Regularnie pokazuje kibicom zdjęcia i nagrania z treningów, jednak jego forma jest pewną niewiadomą. W letnich zawodach wystąpił tylko w Wiśle, co miało miejsce pod koniec lipca. Z kolei tegoroczne Letnie Grand Prix powoli dobiega końca. Stoch tuż przed ostatnimi konkursami przekazał wspaniałą wiadomość! Kibice w końcu się doczekali, choć lider polskiej kadry uprzedził Thomasa Thurnbichlera.

Najlepsi skoczkowie świata rywalizowali już w Wiśle, Courchevel i Rasnovie, a do zakończenia letniego cyklu pozostały zawody w austriackim Hinzenbach i niemieckim Klingenthal. Po czterech indywidualnych konkursach na czele klasyfikacji generalnej plasują się ex aequo Kamil Stoch i Dawid Kubacki, choć obaj skakali jedynie w Wiśle. Polscy kibice oglądali liderów kadry tylko podczas domowego weekendu LGP. Później podopieczni Thomasa Thurnbichlera skupili się na treningu. We Francji rywalizowało polskie zaplecze, a do Rumunii udali się wyłącznie Paweł Wąsek i Stefan Hula. Pierwszy z nich jest jednym z członków kadry A i w ostatni weekend pokazał się ze znakomitej strony. W Rasnovie wywalczył pierwsze podium w karierze, a wraz ze starszym kolegą zajął 2. miejsce w historycznym konkursie duetów. Mimo to, wielu fanów stęskniło się za skokami Stocha, Kubackiego czy Piotra Żyły. Wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie na ich występy dobiegnie końca już w najbliższy weekend!

Słynny skoczek niemal stracił malutką córeczkę! 2-letnia dziewczynka otarła się o śmierć, sekundy od dramatu

PKO Ekstraklasa Raport z Damianem Kądziorem

Kamil Stoch przekazał wspaniałą wiadomość! Kibice w końcu się doczekali

25 września zaplanowano przedostatni indywidualny konkurs tegorocznego LGP. To właśnie wtedy do rywalizacji mają wrócić najlepsi polscy skoczkowie.  Przynajmniej tak wynika ze słów Stocha, który poinformował o tym fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Już niecały tydzień do LGP w Hinzenbach, w którym wystartujemy. Mam nadzieję, że też się tak nie możecie doczekać jak ja" - ogłosił 35-latek. Na ten moment brakuje oficjalnego komunikatu PZN, ale występ w Austrii był planowany przez Thurnbichlera od początku letnich przygotowań.

Wielka chwila w życiu Pawła Wąska! Polski skoczek ma powody do radości, Thurnbichler może zacierać ręce

Sonda
Czy Kamil Stoch w sezonie 2022/2023 zdobędzie Kryształową Kulę?

Skocznia w Hinzenbach jest prawdziwą zmorą Stocha. Przez lata kariery tylko trzykrotnie plasował się na niej w czołowej "10", a najwyżej zajął 6. miejsce. Miało to jednak miejsce w... 2015 roku. W pięciu następnych występach "Orzeł z Zębu" ani razu nie wszedł do najlepszej 10, a jego najlepszym startem była dwukrotnie trzynasta pozycja. Tym razem trzykrotny mistrz olimpijski powalczy o lepsze wspomnienia z Austrii, w czym miały pomóc intensywne treningi pod okiem Thurnbichlera. Nawet kilka dni przed wyjazdem na zawody, znakomity skoczek poinformował fanów o zmęczeniu i szczęściu po dobrym treningu przed startem w Hinzenbach

Kamil Stoch Hinzenbach

i

Autor: Instagram/Kamil Stoch Kamil Stoch wystartuje w Hinzenbach!

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze