Kamil Stoch

i

Autor: PAP/EPA/RONALD WITTEK Kamil Stoch

Koniec MŚ

Kamil Stoch rzadko brał udział w takim konkursie. Co jest gorsze od czwartego miejsca?

2023-03-04 19:50

W piątek czwarty, w sobotę niestety też. Kamil Stoch dwa razy otarł się o medal mistrzostw świata. Polacy skończyli na 4. miejscu drużynowy konkurs w Planicy i do Polski wrócą z dwoma medalami – Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. Trzykrotny mistrz olimpijski zbudował za to formę, o której nikt nawet nie myślał trzy tygodnie temu. – To były zawody, gdzie rzadko widziałem taki poziom – wyznał po zawodach Stoch.

Czy czwarte miejsce boli? Kamil Stoch kilka razy w życiu znalazł się w sytuacji, gdzie medal był blisko. Teraz w oczy wszystkim rzuca się piątkowy konkurs indywidualny, tak szybko zestawiony z czwartym miejscem na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Teraz „Biało-Czerwoni” też lądują tuż za „pudłem”. – Zawsze powtarzam, że czwarte miejsce jest lepsze od piątego lub szóstego. Natomiast każdy z nas dał z siebie tyle ile mógł, zrobiliśmy co mogliśmy jako drużyna Zabrakło też trochę szczęścia, zabrakło niewiele. Te warunki były dużo łatwiejsze niż wczoraj. Na obiekcie tego typu, jeśli masz odrobinę „ciszy” lub trochę lepsze warunki w którejś części zeskoku, to skok robi się dłuższy kilka metrów. Stąd te zespoły mogły budować nad nami przewagę. Nie chcę jednak zwalać wszystkiego na warunki – powiedział Stoch.

Dawid Kubacki o tym nie wiedział! Polak był zaskoczony po konkursie drużynowym

Indywidualnie był w sobotę na dziesiątym miejscu, ale skoki na odległość 136 i 135 metrów zaimponowały. Kamil Stoch skakał w tej „drużynówce” świetnie i naprawdę dał temu zespołowi bardzo wiele tego słonecznego popołudnia. Jeszcze kilka tygodni temu widzieliśmy go w strasznym regresie. Weekendy w Willingen i na Kulm kazały nam myśleć, że skoczek z Zębu nie odzyska wigoru przed MŚ w Planicy, teraz słychać żarty, że 35-latek przygotował doskonałą formę na Raw Air i końcówkę sezonu. – Uważam, że zrobiłem tu bardzo dobrą pracę. Przez te dwa tygodnie zbudowałem naprawdę solidny fundament, który pozwoli mi w przyszłości kontynuować tę dobrą pracę i oddawać dobre skoki.

Reprezentacja Słowenii drużynowym mistrzem świata! Polska kończy rywalizację na czwartym miejscu

Przez moment wydawało się, że złoto z rąk wypuszczą Słoweńcy, bowiem Lovro Kos spisał się słabo w drugim skoku. Na gospodarzy nie było jednak mocnych, a bardzo uważnie srebra pilnowali Norwegowie. Brąz przypadł Austriakom. – To były zawody, gdzie rzadko widziałem taki poziom – wyznał po zawodach Stoch.

Już w piątek rusza Raw Air. Transmisje w TVN, Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze