Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/Kamil Stoch Kamil Stoch

nie mógł się powstrzymać

Kamil Stoch wybuchnął śmiechem odpowiadając na to pytanie. Wymowna reakcja na słowa krytyków

2023-05-11 10:44

Kamil Stoch nie ma za sobą najlepszego sezonu w karierze – w klasyfikacji Pucharu Świata zajął 14. miejsce i ani razu nie stanął na podium, a z mistrzostw świata w Planicy wrócił bez medalu. W ujęciu całej kadry sezon był jednak zdecydowanie lepszy od poprzedniego i tak zawodnicy jak i sztab pozytywnie zapatrują się na kolejne zmagania, do których przygotowania już się rozpoczęły. Kamil Stoch w rozmowie z „Weszło” wymownie skomentował słowa kibiców, którzy nie skrytykowali go za poprzedni sezon.

Kamil Stoch wciąż pozostaje liderem polskiej kadry w skokach narciarskich, choć ostatnie dwa sezony nie należały do najbardziej udanych. Skoczek z Zębu nie zdołał sięgnąć po medal ani na zimowych igrzyskach olimpijskich, ani na mistrzostwach świata. Wciąż jednak ma wielkie chęci do skakania i chce osiągać kolejne sukcesy. 35-letni zawodnik przygotowuje się wraz zresztą kadry do nowego sezonu pod okiem Thomasa Thurnbichlera, który przejął kadrę rok temu i wprowadził wiele innowacji. Nawet doświadczeni skoczkowie zaakceptowali nowe metody i mają nadzieję, że przyniosą one kolejne sukcesy, na które liczą przecież także fani. Część kibiców nie była zachwycona postawą Stocha w minionym sezonie, ale 3-krotny mistrz olimpijski ma dla nich świetną odpowiedź.

Kamil Stoch śmiechem komentuje narzekania „fanów”

W rozmowie z portalem „Weszło” Kamil Stoch został zapytany o to jak reaguje na słowa, że w poprzednim sezonie miał tylko „dobre momenty”. – Jeżeli ktoś twierdzi, że miałem momenty, to chyba miałem je przez ostatnie dwanaście lat, więc taki człowiek musi wieść bardzo długie życie – odpowiedział ze śmiechem Kamil Stoch i zaraz potem wyjaśnił, że nie przejmuje się podobnymi słowami.

Nie mam problemu z takimi opiniami. Uważam, że cała moja kariera jest super przygodą w której cały czas się rozwijam. Szukam czegoś, co mogę poprawić. Cieszy mnie to, co udało mi się osiągnąć, ale też staram się do tego nie wracać myślami. Bardziej napędza mnie to do działania na zasadzie, że skoro dawałem radę, to stać mnie na to, by powtórzyć taki wynik. Każdy kolejny sezon traktuję jako wyzwanie i przestrzeń do tego, by zrobić coś lepiej – podkreślił Stoch.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze