Kamil Stoch

i

Autor: HENDRIK SCHMIDT/DPA VIA AP Kamil Stoch

Kamil Stoch z wielkim osiągnięciem! Niesamowite, tylko jedna osoba na świecie jest od niego lepsza, ma się czym pochwalić

2022-03-19 16:29

Kamil Stoch dokonał wielkiej sztuki. Polski skoczek narciarski, w trakcie serii próbnej przed konkursem w Oberstdorfie zapisał piękną kartę w historii światowych skoków narciarskich. Tylko jedna osoba ma lepsze wyniki, niż najbardziej utytułowany reprezentant Polski w skokach narciarskich.

Kamil Stoch napisał dziś piękną historię polskich i światowych skoków narciarskich. W trakcie serii próbnej przed konkursem w Oberstdorfie zdarzyło się coś, co już na zawsze pozostanie w historii dyscypliny i dobitnie pokazuje, jakim dominatorem dyscypliny jest reprezentant Polski. Co ciekawe, tylko jedna osoba w historii sportów zimowych może pochwalić się większym osiągnięciem.

Niesamowita końcówka w Płocku! Śląsk Wrocław zaskoczył wszystkich

Kamil Stoch napisał piękną historię. Wszystko zdarzyło się w Oberstdorfie

W trakcie serii próbnej przed konkursem w Oberstdorfie Stoch pofrunął na odległość 232 metrów, co sprawiło, że przebił barierę 200 skoków na odległość 200 metrów. Jedynym skoczkiem, który może poszczycić się lepszym rezultatem jest były reprezentant Słowenii - Robert Kranjec, który ma na swoich koncie 213 lotów. Trzecią osobą w zestawieniu jest inny, wielki mistrz skoków narciarskich, Simon Ammann. Kultowy szwajcarski zawodnik, który nadal występuje w konkursach z cyklu Pucharu Świata, dokonał tej sztuki "tylko" 197 razy. Te cyfry pokazują, jaką formą w trakcie całej swojej kariery mógł się pochwalić Stoch.

Co z przyszłością reprezentanta Polski? Mariusz Piekarski, agent kadrowicza, zabrał głos

Aby zobaczyć zdjęcia Kamila Stocha, przejdź do galerii poniżej.

Kamil Stoch pisze swoją historię już od 15 lat. Wielkie wyczyny sportowca

Pierwszy raz Kamil Stoch na odległość ponad 200 metrów skoczył piętnaście lat temu, w trakcie treningu przed występami w Vikersund. Jeśli chodzi zaś o loty narciarskie, po raz pierwszy Stoch zapisał ponad 200 metrów na swoim koncie w trakcie konkursu Pucharu Świata w Planicy, także w 2007 roku. Słoweńska skocznia była z resztą dla Stocha najbardziej szczęśliwa, jeśli chodzi o długość lotu. Granicę 200 metrów "przebijał" tam aż 108 razy.

Dom Kamila Stocha w Zębie
Sonda
Czy Kamil Stoch jest legendą skoków?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany