Daniel Andre Tande

i

Autor: AP

Kibice skoków w Polsce będą ZAWIEDZENI. Do Wisły nie przyjedzie wielka gwiazda

2021-07-10 15:53

Już za tydzień w Wiśle zainaugurowany zostanie sezon letniej Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza pojawi się plejada gwiazd, ale jednego wielkiego nazwiska kibice na rozbiegu nie zobaczą. To Norweg Daniel Andre Tande, który w marcu w Planicy miał poważny upadek i jeszcze nie doszedł do pełni sił.

- Dla niego jest jeszcze zbyt wcześnie - wyjaśnił trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl. Od tego upadku Daniel Andre Tande jeszcze nie skakał, więc jego występ w Wiśle nie jest możliwy.

Stoeckl dodał, że sytuacja zawodnika jest oceniana z tygodnia na tydzień i aby powrócić do skoków musi na to wyrazić zgodę konsylium lekarskie po wielokrotnych i dokładnych badaniach.

Po tym co zrobiła Magda Gessler, żona Małysza nie mogła się powstrzymać. Emocje u Izabeli aż eksplodowały

- Nie sądzę więc, aby brał udział w konkursach letniej Grand Prix, ale jestem pewny, że na sezon zimowy będzie już gotowy - powiedział szkoleniowiec.

Do zawodów Letniej Grand Prix na obiekcie w Wiśle-Malince zgłosiło się 62 mężczyzn i 57 kobiet. Po raz pierwszy w tym miejscu zostaną przeprowadzone zawody tej rangi zarówno panów, jak i pań.

W piątek, 16 lipca odbędą się kwalifikacje zarówno kobiet, jak i mężczyzn do sobotnich zawodów indywidualnych. W niedzielę najpierw odbędą się kwalifikacje i konkurs indywidualny pań, a następnie panów.

- Jesteśmy w 95 procentach przygotowani do zawodów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Po remoncie obiektu odbywają się już na nim treningi. Według opinii trenerów i zawodników jest on dobrze przygotowana" - powiedział dyr. skoczni Andrzej Wasowicz.

Ostre wyznanie żony Kamila Stocha. Ewa Bilan ma dosyć, "nie chce należeć do tego świata"

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach
Apoloniusz Tajner: Mamy najnowocześniejszy kompleks skoczni na świecie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze