KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE kwalifikacje PŚ Zakopane? Skoki narciarskie w Zakopanem 24.01 DZISIAJ kwalifikacje O KTÓREJ? GODZINA, DATA PŚ Zakopane kwalifikacje

2020-01-23 20:08 MSo, DCH
Wielka Krokiew, Zakopane
Autor: CyfraSport Wielka Krokiew, Zakopane

Skoki narciarskie w Zakopanem KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE kwalifikacje: KIEDY kwalifikacje PŚ Zakopane? Kwalifikacje do konkursu skoków w Zakopanem TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie oglądać kwalifikacje w Zakopanem. Rywalizacja w narciarskim Pucharze Świata przenosi się do jego stolicy, Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi, jak co roku, szykuje się znakomita atmosfera! Już w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Ilu Polaków zobaczymy w zawodach? KIEDY kwalifikacje do Pucharu Świata w Zakopanem O KTÓREJ GODZINIE? Skoki w Zakopanem DZISIAJ KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE.

KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE skoki narciarskie w Zakopanem kwalifikacje? Puchar Świata Zakopane DATA i GODZINA kwalifikacji

W piątkowej kwalifikacji PŚ w Zakopanem Polska wystawi tylko dziewięciu reprezentantów, chociaż ma prawo do dwunastu. Z kadry A wystartują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. Z kadry B na Wielkiej Krokwi pojawią się Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała, a skład uzupełni Adam Niżnik z kadry juniorów, siódmy w igrzyskach olimpijskich młodzieży w Szwajcarii. Decyzja jest następstwem kiepskich wyników Polaków w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal w miniony weekend. Czterej skoczkowie kadry B, w tym Klemens Murańka, polecą szukać formy w konkursach PK w Sappopro. W Zakopanem prawdopodobnie zakończyliby swój udział po jednym skoku już w kwalifikacjach. Niestety, forma Biało-czerwonych w tej edycji nie zachwyca. Brakuje regularności u wszystkich poza Kubackim, Żyłą i Stochem. - Pozostali od nich odstają, ale za tydzień - dwa może być zupełnie inaczej. Czekam na przełamanie Kuby Wolnego, który odczuwa bóle w plecach. Nie przekreślałbym też Maćka Kota. Mamy też na zapleczu Stefana Hulę i kadrę B, która jest naprawdę bliska kadrze A, mimo że może to tak nie wyglądać. Nie ma wyrwy za czołową trójką - uspokaja w rozmowie z "Super Expressem" Apoloniusz Tajner. Kibice mają nadzieję, że znakomita forma wróci już w piątkowych kwalifikacjach! Na Wielkiej Krokwi zaletą jest nie tylko doskonała znajomość obiektu, ale przede wszystkim fanatyczna publiczność, która dopinguje nie tylko Polaków. Nie jeden reprezentant naszego kraju miał okazję polecieć daleko właśnie niesiony wsparciem kibiców!

Polscy kibice liczą przede wszystkim na znakomite skoki Dawida Kubackiego, który w ostatnich tygodniach błyszczy formą. Od świąt Bożego Narodzenia nie schodzi z podium i dość niespodziewanie - po wygraniu Turnieju Czterech Skoczni i zajęciu drugiego miejsca w Titisee-Neustadt Five - włączył się do walki o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zdobycie Kryształowej Kuli! By tak się jednak stało, potrzebne są kolejne zwycięstwa, a gdzie najłatwiej je odnieść? Z pewnością na doskonale kojarzonym obiekcie!

Kwalifikacje do PŚ Zakopane - KIEDY i O KTÓREJ?

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w piątek 24. stycznia. Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18:00 na Wielkiej Krokwi. Transmisję z kwalifikacji do PŚ Zakopane przeprowadzą stacje TVP 1 i Eurosport 1! Relacja na żywo na Sport.se.pl. Zapraszamy!