Kolejny sukces Kamila Stocha. Pomógł mu... Sven Hannawald

2018-04-03 9:10 dkk
Kamil Stoch
Autor: AP Kamil Stoch

Co łączy Kamila Stocha i Svena Hannawalda? Po pierwsze, to jedyni skoczkowie w historii, którzy wygrali Turniej Czterech Skoczni dzięki czterem zwycięstwom konkursowym. Po drugie, wspólnie zostali laureatami prestiżowego plebiscytu na najlepszy sportowy moment miesiąca.

Kamil Stoch i Sven Hannawald otrzymali nominację do nagrody najlepszego sportowego momentu miesiąca marca w plebiscycie Laureus Sporting Moment. Chodziło konkretnie o gratulacje, jakie niemiecka legenda przekazała polskiemu skoczkowi zaraz po jego historycznym triumfie w Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że na przełomie 2017 i 2018 roku Stoch wygrał prestiżowy cykl na skoczniach w Niemczech i Austrii, robiąc to w stylu absolutnie fenomenalnym. Polak był nie tylko na czele klasyfikacji generalnej turnieju. Zwyciężył w każdym z czterech konkursów, bezapelacyjnie zgarniając trofeum. Wcześniej podobna sztuka (wygrania czterech konkursów TCS) udała się jedynie Svenowi Hannawaldowi.

W trakcie poprzedniej imprezy były skoczek często pytany był o formę Kamila Stocha i szczerze odpowiadał, że martwi się o swój rekord. Kiedy Stoch go powtórzył, u Hannawalda nie było widać zazdrości, czy złości. Wręcz przeciwnie. Niemiec życzliwie wyściskał polskiego skoczka zaraz po jego końcowej próbie w czwartych zawodach i uniósł jego ręce w górę, jak zwykle dzieje się to w ringach bokserskich. Ten obrazek na tyle spodobał się jury plebiscytu Laureus Sporting Moment, że sędziowie postanowili nagrodzić go nominacją do najlepszego momentu miesiąca. W walce o głosy Hannawald i Stoch zdominowali resztę stawki i ostatecznie wygrali w tej kategorii.

Kamil Stoch zabrał żonę do Rzymu [ZDJĘCIA]

Najnowsze