Wielka Krokiew

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Wielka Krokiew

Rywalizacja nie dojdzie do skutku

Koniec nadziei. Konkursy skoków w Zakopanem odwołane. Pogoda spłatała figla, deficyt śniegu

2023-01-02 13:04

Jeśli ktoś spojrzał na termometry 1 stycznia, mógł się zastanawiać, czy aby na pewno jest jeszcze w Polsce, czy jednak w kraju na południu Europy. Nad Wisłę zawitały wręcz letnie temperatury, co jest fatalną informacją dla osób zajmujących się przygotowaniem Wielkiej Krokwi do zawodów. Niestety rywalizacja w FIS Cup musiała zostać odwołana, bo organizatorzy muszą oszczędzać śnieg.

Pogodowy początek 2023 roku w Polsce jest wręcz szalony. Rzadko zdarza się, aby w Nowy Rok wartości na termometrach były większe niż w niektórych dniach lata. 1 stycznia pobito rekordy ciepła w wielu miejscach, a kolejne dni również zapowiadają się bardziej wiosennie niż zimowo. O nowej porcji śniegu możemy jedynie pomarzyć. A to nie jest dobra informacja dla wszystkich osób, które dbają obecnie o Wielką Krokiew i jej przygotowanie dla skoczków.

Zawody w Zakopanem odwołane. Wszystko z myślą o Pucharze Świata

W Zakopanem w ostatnich dniach było ponad dziesięć stopni i utrzymanie śniegu w takich warunkach jest nie lada wyzwaniem. A trzeba pamiętać, że już za nieco ponad dwa tygodnie na Wielkiej Krokwi mają odbyć się zawody Pucharu Świata i stolica polskich Tatr ponownie ma się stać stolicą sportów zimowych, na co czekają tysiące kibiców w Polsce. Właśnie w związku z Pucharem Świata musiano podjąć trudną decyzję.

Jak poinformował Michał Chmielewski z TVP Sport, na Wielkiej Krokwi nie dojdą do skutku zawody FIS Cup, które zaplanowane były na weekend 7-8 stycznia. Jak wynika z wpisu dziennikarza na Twiterze, decyzję podjęto ze względu na oszczędzanie śniegu. Na szczęście dla organizatorów w kolejnych dniach temperatura ma pokazywać nawet ujemne wartości, co pozwoli lepiej zabezpieczyć biały puch przed rywalizacją najlepszych skoczków na świecie.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze