Krzysztof Biegun - kim jest sensacyjny lider Pucharu Świata z miasta Tomasza Adamka?

2013-11-25 8:26

Krzysztof Biegun jest pierwszym od czasów Adama Małysza liderem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Gwizdek24.pl przedstawia sylwetkę 19-letniego skoczka z Gilowic, rodzinnej miejscowości Tomasza Adamka.

Biegun przygodę ze skokami narciarskimi na dobre zaczął mając 12 lat - właśnie wtedy - na fali sukcesów Małysza - w Gilowicach powstał kompleks skoczni narciarskich. Na małej skoczni o punkcie konstrukcyjnym 20 metrów młody Krzysiu Biegun skoczył wtedy 24,5 metra.

Taki talent szybko został wychwycony przez trenerów. Od tamtej pory było już niemal wyłącznie lepiej.

W swoim dorobku Biegun ma już tytuł letniego wicemistrza Polski oraz srebny medal Mistrzostw Świata Juniorów 2013.

KRZYSZTOF BIEGUN zwycięzcą inauguracyjnego konkursu w Klingenthal! Czterech Polaków w czołowej '10'!

Do niedzieli 24 listopada 2013 nie miał okazji zaistnieć na poważnie w Pucharze Świata, czyli w serii zawodów najwyższej rangi. W przeszłości tylko raz zdobył jeden punkt za konkurs w Oberstdorfie i z takim dorobkiem zajął 81. miejsce w klasyfikacji generalnej za sezon 2012/2013.

Rozpoczęty w miniony weekend sezon Krzysztof Biegun zaczął jednak z wysokiego C. W pierwszym starcie wygrał konkurs i został liderem "generalki".

Puchar Świata w Klingental. Polska czwarta, świetny skok Piotr Żyły w drugiej serii anulowany

- Jeszcze niedawno marzyłem, by skakać w Pucharze Świata. Teraz wygrałem. To niesamowite, jak sen. Nie wierzę - komentował swój wyczyn tuż po dekoracji zwycięzców.

W przyszły weekend najlepszych skoczków na świecie czekają zawody w Kuusamo. Biegun miał tam nie jechać, ale w obecnej - wyśmienitej - sytuacji nasza nowa gwiazda skoków w Finlandii zapewne wystąpi. I to w żółtej koszulce lidera...